Bu ağrıları göz ardı etmeyin

İşte asla görmezden gelmemeniz gereken ağrı tipleri ve noktaları.

Sağlıklı bir yaşam için erken tanı çok önemlidir. Vücudumuzun çeşitli noktalarında meydana gelen ağrılar bazen yanlış yorumlanabilir ve göz ardı edilebilir. Oysa bazı ağrılar ciddi bir sağlık sorununu işaret ediyor olabilir. İşte asla görmezden gelmemeniz gereken ağrı tipleri ve noktaları.

Kalp

Kalp ağrısı, doğal olarak göğsün sol tarafında yer alabilir. Bununla birlikte, sol elin iç tarafında veya sırtın üst-orta kısmında da ağrı hissedebilirsiniz. Bu ağrı eğer kolunuza da tesir ediyorsa derhal bir doktora görünmek gerekir.

Akciğer ve Diyafram

Boyun ve omuzda sürekli bir ağrı varsa, akciğerlerinizi ve diyaframınızı kontrol etmek için bir doktora gitme vakti gelmiş demektir.

Mide ve Pankreas

Normalde bu ağrının tanımlanması nispeten kolaydır, kronik bir iltihap halinde sırt ağrısınada neden olur.

İnce bağırsak

Karındaki abdominal bölgede hissedilen keskin ağrı , ince bağırsak ile ilgili sorunlardan kaynaklanabilir.

Apandisit ve Kolon

Apandisit ve kolon ile ilgili bir sorun olduğunu anlayabilmek için ağrının bölgesini tanımlamak gerekir. Ağrı eğer karın bölgesinin sağ orta-alt kısmında ise hemen bir hekime başvurmak gerekir. Çünkü apandisit hayatı tehdit eden bir konudur.

Böbrek

Bu ağrı temelde bel, kalça ve pelvisin bütünü kapsadığından yanıltıcı olabilir. Eğer ağrı dinmiyorsa kontrol için doktora başvurmak gerekir.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ