Bronz bir tene 8 adımda kavuşun

Bronzluk hakkında bildiğiniz tüm yanlış bilgileri unutun. Bu yaz tam ve sağlıklı bir kalıcı bronzluğa ulaşmak için bu 8 adımı uygulayın.

Bronz bir tene sahip olmak sağlıklı ve güzel görünmenin de önemli bir göstergesi oldu. Beyaz tenin önemli olduğu eski devirlerin aksine insanlar bronz bir tene kavuşmak için otobronz ve solaryumdan da faydalanır oldular.

Siz de sağlıklı ve kalıcı bir bronzluk istiyorsanız mutlaka bu önerilere kulak vermelisiniz.

Havuç tüketin

Havuçta bulunan "karoten” maddesi "melanositlerin” çoğalmasını hızlandıracaktır. Güneş ışınlarının çok dik gelmediği saatlerde güneşlenirken havuç yemek ya da havuç suyu içmek, ciltte istenilen bronzluğa ulaşılmasında yardımcı olur.

Peeling yapın

Güneşlenmenin başlıca kuralı, cildi pleeng ya da hamam sonrası güneşe çıkarmaktır. Böylece ciltte biriken kir ve ölü deriden arınılır ve güneş eşit şekilde bronzlaştırır.

Pozisyon değiştirin

Yaklaşık 30 dakika da bir pozisyonunuzu değiştirin. Böylece eşit bir şekilde bronzlaşırken, güneş ışığına da az maruz kalmış olacaksınız. Çok uzun süre aynı yere güneş ışığının gelmesi ciltte 1.-2. Derece yanıklara neden olabilir. Her 30 dakika da bir güneş kreminizi tazelemeyi unutmayın.

Deniz içinde yanın

Deniz içinde çok daha fazla yanarsınız. Bunun nedeni güneş ışınlarının suda ve kumda yaptığı yansımalardır. Bu nedenle suda bir deniz yatağında ya da su kenarında güneşlenirseniz çok daha hızlı bronzlaşırsınız.

Kreminizi tazeleyin

Her 30 dakika da bir güneş kreminizi tazelemeyi unutmayın. Böylece hem sağlıklı bir broznluk elde edecek hem de cildinizi korumuş olacaksınız.

Bol su için

Yaşla birlikte deri giderek nem oranını ve esnekliğini kaybeder. Bunu ucuz ve sağlıklı bir şekilde çözecek tek yol bol su içmekten geçiyor. Su içmek hem derinin nem oranını artırır hem de toksinlerin atılmasını sağladığı için cildimiz parlak, diri ve genç kalır. Günde en az iki litre su içerek hücreleri temizlemek, dolgunlaştırmak ve kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Böylece parlak bir bronzluğu da garantilemiş olacaksınız.

Bronzluğunuzu kalıcılaştırın

Bronzluğunuzun kalıcılığı için banyo sonrası mutlaka nemlendirici kullanın. Banyonuzu ılık yapın ve güneş sonrası vücuda asla peeling ya da kese yapmayın.

Yorumlar

YORUM YAZ