Boyunuzu daha uzun göstermenin 10 yolu

Boyunuzun kısalığından şikayetçiyseniz ya da kilonuz yüzünden kısa göründüğünüzü düşünüyorsanız işte sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecek 10 tüyo.

Olduğunuzdan daha uzun görünmek rüya olmaktan çıktı ve gerçek oldu. Sürekli değişen modayla beraber kombin yaparken tercihlerinize ekleyeceğiniz maddelerle siz de daha uzun görünebilirsiniz.

İşte boyunuzu daha uzun gösterecek 10 ipucu...

- Dik durun ve dik yürüyün.

- Saçlarınız uzunsa tepe topuzunu tercih edin. Eğer saçınızı kısa kullanacaksanız boynunuzu çok fazla kapatmayacak şekilde kestirin.

- Boynunuzun açıkta kalması boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

- Mümkün olduğunca tek bir renkten oluşan kombinleri tercih edin. Bu renklerin koyu tonlar olmasına dikkat edin. Çok daha ince ve uzun görüneceksiniz.

- Karışık desenlerden ve yatay çizgili kıyafetlerden uzak durun. Tercihlerinizi dikey ve ince çizgilerden yana kullanın.

- Kalın kumaşlı, kalın giysiler yerine pamuklu kumaşları ve hafif giysileri kullanın. Salaş, bol giysiler sizi çok daha kısa ve kilolu gösterecektir. Bunun yerine daha sıkı, vücuda oturan parçaları tercih edin.

- Son dönemin öne çıkan trendi olan oversized parçalardan uzak durun. Oversized bir kazak veya palto ya da oversized formlu bir çanta boyunuzu kısaltacaktır.

- Pantolon seçiminde özellikle jean'lerinizi seçerken, flare formlu ve ayakkabınızın görünmeyeceği uzunlukta paçaları olan modelleri seçin. Böylece bacak boyunuzun çok daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

- Ceket ve paltolarınızın boyunu ne kadar uzun tutarsanız, o kadar uzun görüneceğinizi unutmayın. Diz üstü değil dizin hemen altında biten boydaki modelleri kullanın.

- Aksesuarlarınızın uzun formlu olmasının da daha uzun görünmenizde önemli bir etken olacağını unutmayın.

Yorumlar

YORUM YAZ