Boşanmanın diğer yüzü

Boşanma sadece çiftlerin değil ailelerin, arkadaşların ve çocukların da ayrılığıdır.

Hiç kimse boşanmak için evlenmez. Artık evliliği sürdürmenin mümkün olmadığı yerde ise boşanmak kaçınılmaz olur. Karar verdiniz ve boşanıyorsunuz. Hiç istenmeyen bir süreç olmakla birlikte yine de aklınızda bulundursanız iyi olacak detaylar var. Mahkeme süreci genelde sandığınızdan daha uzun sürer. Buna hazırlıklı olun ve sürecin uzamasını kişisel algılamayın.

Boşanma aslında hiçbir zaman iki kişinin arasında geçen bir durum değildir. Aileler hatta arkadaş grupları da buna dahildir. Pek çok ilişkinize yansıyabileceğini hesaba katın. Hiçbir şeye zorunlu olmadığınızı unutmayın. Özellikle de boşanma gibi bir durumda herkesin söyleyebileceği bir şey vardır. Olabildiğince dış seslerden uzak olup kendi ne istediğinizi "neyi tercih ettiğinizi” göz önünde bulundurun.

Destek almaktan çekinmeyin

Hayatınız boyunca pek çok şeyi tek başına gerçekleştirmiş olabilirsiniz ama bu hayatınızın akışını pek çok boyutta değiştirecek bir olay. Arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin. Size yardım etmelerine izin verin.Aynı desteği çocuklarınız için de istemekten çekinmeyin. Gerekiyorsa durumu daha iyi açıklayabileceğini düşünüyorsanız çocuklarınız için bir terapiste de gidebilirsiniz. Çocuklar hiç şüphesiz süreçten çok fazla etkilenseler de sizin mutluluğunuzun direk onlara da yansıyacağını unutmayın.

Yorumlar

:) 26-08-2014 13:49:22

fena yoklamış seni

ayşe 26-08-2014 12:58:30

boşanmak istiyorum.ama karşımdaki yanamıyor.beni maddi manevi tüketti .hala ben çalışıyorum o yiyor. adalet bumu.

YORUM YAZ