Blog yazarı olarak para kazanabilirsiniz

Blog açmak ve yazmak oldukça kolay ve basit bir eylemdir.

Blog açmak ve yazmak oldukça kolay ve basit bir eylemdir. Blog açmak ve yazmak tamamen ücretsiz bir iştir. Geçiminizi bu işten sağlayabilmeniz mümkündür. Blog yazarı olmak sizlere iyi paralar kazandıracaktır. Eskiden popüler olmayan bu sistem günümüzde oldukça değer kazanmış ve birçok kişinin para kazandığı bir sistemdir. Blog sitelerine makale yazarak iyi paralar kazanma olasılığınız oldukça yüksektir. Yapmanız gereken çok okumak ve imla kurallarına uygun, anlamlı ve anlamca bütün konularda yazı yazmak olacaktır. Bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu işe tamamen sıfır sermaye ile girerek iyi paralar kazanabilirsiniz.

Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler

- Blog açtıktan sonra günlük özgün yazılar girerseniz blogunuz hem güncel kalır hem de arama motorları sıralamalarında ilk sıralarda yerini alır. Bu da aranma hacminin yüksek olduğu bir web sitesine sahip olacağınızı gösteriyor.

- Blogunuzda yorumlara açık olun. Yapılan yorumlara cevap verin ve kimseyi cevapsız bırakmayın. Ziyaretçilerle böyle bir ortam oluşturmanız sitenize giren ziyaretçilerin kalıcı olmasını sağlar.

- Blogunuzda güncel konular paylaşın. Eski ve aranma hacmi olmayan konuları zaman kaybedip yazmaya kalkışmayın. Bunun yerine güncel olaylar hakkında fikirlerinizi paylaşın.

- Blogunuzu arkadaşlarınıza önerin. Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganıyla yol alın. Çünkü kişiden kişiye duyulmalarla ziyaretçi çoğalacaktır.

- Bloğunuz için sosyal medya araçlarından yararlanın. Facebook, Twitter gibi paylaşım sitelerinde blogunuzun reklamını yapın ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek konuları burada da paylaşarak kişilerin sitenize girmelerini teşvik edin.

Blog İşinde Nasıl Para Kazanırım?

Bu işten birçok yöntemle para kazanabilirsiniz. Öncelikle blogunuzu iyice ün sahibi yapınca burada ürün satımı yaparak ürün başına komisyon alabilirsiniz. Çünkü blogunuzun ziyaretçi sayısı çok olduğu için iyi satış yapacaksınız. Bu birinci iştir. Zamanla blogunuz ün yapınca büyük sitelerden sizin sitenize reklam teklifleri gelecektir. Burada sitenizde yayınlayacağınız reklamlarla para alacaksınız. Bu ikinci kazancı oluşturuyor. Bunun yanında sitenizde Google'nin Adsense hizmetini kullanarak da iyi paralar kazanacaksınız. Tek yapmanız gereken blogunuzda özgün yazılar paylaşmak olacaktır. Sağdan soldan kopyalanan içeriğin sizlere hiçbir faydası olmayacaktır. Bunun için kendi bilgilerinizi kendi cümlelerinizle yazıya dökerseniz hem okuyucunuz çok olur hem de arama motorlarında kariyeriniz artar. Böyle bir sistemle devam ederseniz birkaç ay içerisinde popüler bir blogun sahibi olabilirsiniz. Güncel konular paylaşın ve gündemi yakından takip edin ve konuları kendi fikirlerinizle tarafsız ve özgün olarak ele alın.

Soner Aksoy

Yorumlar

halit tatar 27-06-2013 14:25:27

çok doğru ama azim ve zaman isteyen bir iş bizim türkler yapamazzz çok zor

YORUM YAZ