Bizi en hızlı şekilde forma sokan 3 egzersiz

Vücudunuzu forma sokmak için etkili bir egzersiz mi arıyorsunuz? Birkaç kilo vermek veya sadece karnınızı, bacaklarınızı ve kalçalarınızı belirginleştirmek istiyorsanız, her zaman spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Bizi en hızlı şekilde forma sokan 3 spor egzersizimiz var.

Abone Ol 

Vücudumuz için iyi bir şey yapmak ve karnınızı, bacaklarınızı ve kalçalarınızı belirginleştirmek istiyorsanız mümkün olduğunca çabuk forma girmeniz için en etkili 3 kas egzersizi sunuyoruz.

1- Mekik

Karın kası antrenmanında klasiktir. Etkili oldukları kadar popüler olan mekiklerden  bahsediyoruz. Egzersiz sırasında düz karın kasları özellikle gerilir. Ancak eğik ve daha derin kaslarda eğitilir. Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde birbirinden ayırın. Böylece yaklaşık 90 derecelik açıyla bükülür. Ardından ellerinize başınızın arkasında birleştirin ve karın kaslarınızı sıkarken üst bedeninizi yavaşça kaldırın. Bu şekilde ayağa kalkın ve kontrollü bir şekilde tekrar aşağıya inmesine izin verin. Mekik çekmenin başka bir avantajı eğer egzersiz doğru yapılırsa bir çok insanın hareketsiz bir sonucunda yaşadığı kötü duruş ve aşırı zorlanmayı bile telafi edebilir.

2-Squats

Bu egzersiz bize bacaklar ve kalçalar için en uygun eğitimi sunar. Squat olarak da bilinen diz bükümü. Ve bunu yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız bile yoktur. Squat yaptığımızda, sadece hamstring ve kalça kaslarımız değil aynı zamanda baldırlarımız, sırtımız ve karın kaslarımız da çalışır. Sonuçları hızlı bir şekilde görmek için haftada iki ila üç kez 15 tekrardan oluşan üç ila dört set squat yapmanız yeterlidir. Unutmayın ki bunu yanı sıra beslenmenizi de dikkat etmeniz gerekir. Tek başına egzersiz hiç bir işe yaramayacaktır.

3- Burpee

Tüm vücut için en iyi egzersizlerden biri olan burpe, korkulan kadar etkilidir. Zorlu egzersiz, kardiyo eğitimini uyluk, karın ve kol eğitimi ile birleştirir ve bu nedenle bizi hızlı bir şekilde forma  sokmak için idealdir. Omuz genişliğinde durun ve sonra derin bir çömelme yapın. Ardından ellerinizi yere koyun ve şınav pozisyonuna gelene kadar ayaklarınızı geriye doğru atlayın. Ardından vücudunuzu şınav pozisyonuna indirin. Ardından kontrollü bir şekilde tekrar yukarı kaldırın ve destek pozisyonundan sguat pozisyonuna geçin. Kollarınızı yukarı kaldırın ve düz bir sıçrama yapın mümün olduğunca yükseğe doğru. Ardından hemen bir sonraki burpe’ye başlayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu