Birine çiçek alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çiçek hediye ederken dikkatli olun, farklı anlamlara yol açmayın..

Abone Ol 

  Çoğu insan çiçekleri çok sever, kimi yetiştirmeyi kimi kurutup saklamayı. kitaplar arasında ayraç olanları unutmayalım tabii. Bir insanı mutlu etmek istiyorsanız şayet bir buket çiçek, bir tatlı söz, bir gülümseme yeter. 

Aman dikkat farklı anlamlara sebebiyet vermeyin de.. Çiçeklerin özellikle güllerin bir anlamı vardır öylece verilmez. Örneğin kırmızı gül aşktır, seni seviyorum demenin daha romantik halidir. Beyaz gül ise saflık masumiyet ve evlilik anlamına gelmektedir. Renkler kadar güllerin sayıları da önemlidir tabii. Mesela 24 gülün anlamı günün 24 saatinde seni düşünüyorum aklımdan çıkmıyorsun anlamına gelir. Ee bir de not eklerseniz kalpler mest oluyor.

Peki kime nasıl çiçekler almalıyız?

Eğer çiçek alacağınız kişi çiçeklere bakmayı seviyorsa saksıda çiçek alabilirsiniz. Bakımı kolay güzel güzel mis kokan çiçekler açan bir bitki tercihleriniz arasında olabilir.

Ama eğer kurutmayı ve çok uzun süre saklamayı seviyorsa o zaman gül alabilirsiniz ama papatya tercih etmeseniz daha iyi olabilir. Çünkü papatyalar çok narin oldukları için kuruduktan sonra hemencecik yaprakları dökülüveriyor.

Ve son olarak çiçek alacağınız kişinin sevdiği çiçekleri öğrenmeye çalışın, böylece önemsendiğini hissedecek ve daha fazla mutlu olacaktır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu