Bircan Bali: Ece, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülme anını izledi

Abone Ol 

Bakırköy Yeşilköy'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Beşiktaş Spor Kulübü eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.Ünlü sunucunun yakın arkadaşı olan Bircan Bali, Ece Erken'in tüm gün yanında olduğunu açıkladı. Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünün ardından Ece Erken'in durumuna dair Bali, canlı yayında bilgi verdi. Bircan Bali, Ece Erken'in eşinin öldürüldüğü anı da izlediğini açıkladı.

Görüntüleri izledi

Bali açıklamasında, “Şerefsizce bir saldırıyı kimse hak etmez. Ece olduğu yerde görüntüleri izleyince yere çöktü, sadece kocasını yakınlaştırıp sordu. Sadece 'yapayalnız' dedi. İlaçlarla ayakta duruyor çok az kelimelerle çok zor konuşuyor.” diyerek ağlamaya başladı. Bali açıklamalarında, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölmeden önce telefonuna tehdit mesajı geldiğini de söyledi.

Bircan Bali: Ece, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülme anını izledi #1

Son yazışmalarını anlattı

Bircan Bali konuşmasının devamında “Ece o günü anlattı. 'Keşke göndermeseydim. Arabaya bindi gidişini izledim' dedi. Fikret Orman'la buluşmaya gitmiş sürekli yazışmışlar 12.13 gece en son yazıştıkları zaman olmuş. 'Geliyorum' demiş. Bu kadar… Sonra sessizlik.

İlk şoförle konuşuyor

15 dakika 7 kere aramış. Sonra şoför arıyor 'Ben vuruldum' diyor. Şafak'ı soruyor. Şafak çok iyi diyor. Hatta sakat kalsa da ben bakarım kocama diye düşünüp hastaneye gitmiş.

Hastanede öğrendim

Erken, o anları “Tam hastaneye girerken o kadar çok kişi geldi ki. O an herkes 'Hastayı kaybettik' dediler. Ben ne kocamı gördüm ne sesini duydum.” diye anlattı.

Bircan Bali: Ece, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülme anını izledi #2

Bircan Bali: Ece, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülme anını izledi #3

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu