Birbirinden kullanışlı battaniyeler ve fiyatları

Kış aylarında sevdiklerimizi ve bizi soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruyan battaniyeler, farklı renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Bu anlamda hemen her zevke ve ihtiyaca uygun bir battaniye modeli bulmak mümkündür.

Pamuk, akrilik, yün ve polyester gibi malzemelerden imal edilebilen battaniye modelleri, aynı zamanda dekoratif amaçlı da kullanılabilmektedir. Bu dekoratif battaniye modelleri ise daha çok oturma odalarında koltukların üzerine serilirler ve rengârenk bir görünüm ortaya koyarlar. Peki, battaniye çeşitleri ve özellikleri nelerdir?

Yün battaniye modelleri

Battaniyelerin üretimi sırasında kullanılan ana madde yündür. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte akrilik ve polyester gibi malzemelerden de battaniyeler üretilmeye başlanmıştır. Her ne kadar farklı malzemelerden üretilseler de, en sağlıklı battaniye türü yün malzemeden üretilenlerdir. Çünkü yün battaniye modellerinin üretimi sırasında devetüyü, kuzu tüyü, kaşmir ya da Angora gibi yünler kullanılmaktadır. Doğal bir malzeme olması nedeniyle sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturmayan bu battaniyeler, su buharını emer ve sıcaklığı kontrol ederek terlememizin önüne geçerler.

Dokuma battaniyeler

Armürlü ve jakarlı tezgâhlarda üretilen battaniye modelleri, özellikle hafif olmaları nedeniyle rağbet görürler. Isınma amacı işlevinin yanında oturma odalarında dekoratif olarak da kullanılabilen bu ürünler, sıcacık ve renkli ortamlar oluşturmaktadır.

Polar battaniyeler

Son dönemlerin en popüler tekstil ürünlerinden birisi olan polar battaniyeler, yuvarlak örgü sistemi ile polyester elyaftan imal edilir. Hem hafif olmaları hem de yumuşak dokuları nedeniyle tercih edilen bu ürünler, çok çeşitli desen ve renklerde piyasaya sürülmektedir.

Akrilik battaniyeler

Dokuma teknolojisinde meydana gelen gelişmeler sayesinde akrilik battaniyeler de hayatımıza girdi. Sıcak tutması ile avantajlı bu battaniyeler, %85 akrilik, %15 polyesterden üretilirler. Soğuk kış gecelerinde konforlu bir uyku çekmek için bu battaniye modellerini tercih edebilirsiniz.

Battaniye fiyatları

Battaniye fiyatları; ürünün markasına, üretildiği malzemeye ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak çeşitleri arasında hemen her bütçeye uygun bir seçenek bulunmaktadır. Bu anlamda farklı model ve renk seçenekleri arasından bütçenize uygun bir tercihte bulunabilir, soğuk kış gecelerinde sıcacık battaniyeler ile konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ