Bir kadının özlemi

Umut taşıyan aşıklara, sonunda hep hayırlısını dileyip susmak zorunda kalanlara, sevgimle..

Özlemlerden taşan gecelerin verdiği sevgiye muhtaç yaşadım aylarca. Yeri geldi yemeden içmeden kesildim, yeri geldi evden çıkaramadı beni dost eller.. uykuyu zaten unuttum nicedir…

Kalbimden kopup taşan sevgi selinde bir başıma boğulmaktayım. Üstelik yaşadığım duygu artık bir saplantı halini aldı. Çünkü kendimi sevmekten vazgeçtiğimde koptum zaten hayattan ve hissettiğim duygunun karşılığı ne aşk ne de sevgi bugün… Biliyorum, artık benden çok uzaktasın ve ben buna katlanmak zorundayım.

MFÖ der ya, ''Günler günlerin ardından seni unutmak mecburiyetindeyim...''

Benim seni sevmeler cumhuriyetim hayatımda sahip olacağım en güzel devrimdi. Ama gel gör ki, bizim kalbimize uğramaz böyle devrimli yenilikli sözcüklerin karşılığı.

Geçmiyor ki aşkın acısı

Gel gör ki, benim devrimim bende kaldı. Sen yokluğundan kopup gelmişken hayatıma kalbi yaralı, göremedin benim açık yaralarımı. Ben seni sarabildim mi bilmiyorum, ama yokluğun her düştüğünde gözyaşıma ben tekrar tekrar kanamaktayım..

Amma iç çekişli oldu bu satırlar, farkındayım.. Ama seni anlatamaz ki daha eksiği.. Ağlamadan sızlamadan dinmiyor ki aşkının acısı...

Gözlerim de isyanda artık, kuruttu yaşlarını. Beni dinlemeye artık tahammülü olamayan dost sesler gibi, onlar da direnişte. İşin özü, ağlayamıyorum da, ismini sayıklıyorum sürekli. Gün 24 saat, yetmiyor seni düşünmeye.

Hafızam bir pembe müzik kutusu

Sana olan sevgimin yerini giderek seni düşünmek sevgisi alıyor. Seni sevmekten uzaklaşıp seni sevmeyi öğreniyorum ben. Bütün şarkılar bizim için yazılıyor biliyorum. Pembe müzik kutusu hafızam da isyanda bu sebeple.

İçimde taşıdığım umut kırıntısının yanında biliyorum ki, sana uzanacak yolum kalmadı artık. Bir telefon melodisinin bile payıma düşmediği zamanlar yaşarken, benim tüm zamanlarım seninle doluyken, artık sadece senin düşüncelerinin merakındayım.

Sana gelen yollarım neden tıkandı

Tanıdığım, bildiğim ne varsa aramızdaki engelleri oluşturuyor sanki. Okul yolları, otobüs durakları, el ele yürüyemediğimiz sahil boyları, yaz sıcağında köşe başı dondurmacıları... Bütün bu güzelliklerin yanında sen artık karşı yoldasın ve ben özgürlüğümü meşale yapmış yalnız bir ruh olarak dolaşmaktayım. Her durakta otobüs bekliyor, yalnız başıma bir yerlere gidiyorum. Bir sahile sevdalandım mı, inip otobüsten yürümeye başlıyorum ellerim ceplerimde. Ha bu arada sensiz limonlu dondurmanın da tadı yok...

Gurur da dahil olsun mu sevdaya

Artık sadece senin bal gözlerin, senin gülüşün, senin burnun, o güzel yüzün var hafızamda ve sanıyorum ki, yeni görüntüler kaydetmeyecek beynim senin gülüşünün izleri silinmesin diye.

Gururdan da bahsedemez oldum tabi. Seni aramadan durabildiğimi zannettiğin saatlerde tırnak yeme alışkanlığı kazandım ben mesela. Çünkü durdurulamıyorum. Bu stres beni giderek çirkin yapıyor üstelik. Asık bir surat, yaşlanmış çirkin eller, gülmeyen gamzeler... Oysa senin sevgin güzelleştirirdi beni, yadsınamayacak kadar.

Uzaktan izliyorum izlerini. Yanına gelmek ayıp, bir günah gibi sanki. Canımıniçi bilip kabullendiğim sen, bugün nasıl böyle yabancısın anlayamasam da buna da alışırım diyorum işte. Hem zaman silmiyor mu her şeyi? Beklemek yıpratmasaydı iyiydi tabi…

Göz görmeyince gerçekten katlanır mı gönül

Saplantılı düşüncelerle bozulan hayatım nerelere sürüklenecek meraktayım doğrusu. Hiç mi beni sevmedi diye sürekli sorgularken buluyorum kendimi. Hayallerimde, rüyalarımda sana uzanan cümlelerim hep bu soruyla bitiyor ve henüz bir cevabım yok. Sadece ben miydim aşık da bu ilişkinin aptalı ben oldum, bilmiyorum.

Şimdi payıma düşen zor da olsa çekip gitmek sanki. Göz görmeyince gönlün katlanacağı kadar kilometre gerekiyor sadece. Ama gönlümün katlanabileceği bir mesafe bulamadım henüz ben ve gidemiyorum hiç bir yere. Aşk kırıntısıyla doyma çabasında yavru bir kedi gibi köşeye siniyor ya da hırçınlaşıp hiç durmadan sadece seni düşünerek kendimi işlerle yoruyorum…

işte böyle sevgilim...

Özlüyorum…

Bekliyorum…

Çok seviyorum…

Her umut taşıyan imkansız konuşmaların sonu gibi, ben de bu satırların sonunda hayırlısını diliyorum...

Damla Karakuş

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

sa 18-06-2017 03:53:33

bu cümleleri yazacak akıl kaldığına şükretmeli, anlamaya haceti kalmayanlar var...

(hg) 17-06-2017 19:58:45

Sanki béni anlatmissiniz : ( ASK ) :

YORUM YAZ