Bir kadının gardrobunda olması gerekenler

Siz de her gün gardrobunuzun önüne geçip 'Giyecek bir şeyim yok' diyorsanız dolabınızı baştan aşağı elden geçirmelisiniz.

Çoğu kadın, tıka basa dolu bir hatta belki bir kaç kıyafet dolabı olmasına rağmen evden çıkacağı zaman giyecek bir şey bulamaz .

Siz de her seferinde dolabınızın önüne gelip 'giyecek bir şeyim yok ki' diyenlerden misiniz?

O halde bir kıyafet dolabında hangi temel giysiler bulunmalı kısa bir listesini yapalım...

- Koyu renk, tercihen siyah bir takım elbise: Bu takımın pantolon ve ceketini ayrı ayrı da giyebilmelisiniz.
- Kalem etek: Aslında sizin vücut tipinize uygun bir etek diyelim buna. Ama sade ve rafine bir seçim olmalı.
- Şık bir beyaz gömlek: İsterseniz çok özel bir geceye giyin, isterseniz işyerine. Şıklığınızı garantilemenin en emin yolu budur.
- İyi bir jean pantolon: Düz kesimli ve koyu renk olursa, her yere giyebilirsiniz.
- Ve küçük siyah elbise: Gardırobunuzun vazgeçilmezidir. Her zaman işe yarar. Aksesuarlarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle her ortama uygun hale gelebilir.

Hangi parçadan ne kadar olmalı?

Stil sahibi olmanın temel prensiplerinden biri de gardırobunuzdaki "olmazsa olmaz" parçaların uygun adetlerde bulunması. Peki hangi parçadan kaç adet olmalı?

4 süveter: İkisi iş için, ikisi de hafta sonu için. Ancak kendi stilinizi belirledikten sonra renk unsuruna da dikkat edin.

7 tişört: Beyaz tişört kadar kullanışlı bir giysi yok gerçekten. Kış için uzun kollularını da ihmal etmeyin. Yaz İçin atlet kesimi olanlar da şık duruyor. Tabii vücut tipinize uyarsa...

4 palto ve ceket: İyi kumaştan şık bir paltonun modası hiç geçmez. Soğuk havalar için spor bir ceket, bir klasik trençkot ve hem gündüz hem gece giyebileceğiniz türden bir ceket ile bu ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz.

2 pantolon ve etekle giyilebilecek üst: Biri şık ve biri günlük olabilir.

4 pantolon ve 4 etek: İkisi ofis için, ikisi de gece çıkarken giymeniz için.

1 takım elbise: Olmazsa olmaz parçalardan. Kumaşını öyle bir seçin ki her sezon giyilebilsin. Tek alt ve sadece ceketi de giyebilirsiniz.

5 elbise: ikisi günlük giymek için. Bir kısa elbise kokteyller ve bir uzun elbise ise özel davetler için.

4 jean pantolon: Biri dar kesimli. Diğeri rahat edeceğiniz ve günlük giyebileceğiniz tarzda. Babetlerle giymek için bilekte biten bir jean ve bir adet de topuklu ayakkabılarla giyebileceğiniz, uzun bir jean.

Yorumlar

Mina 07-12-2020 18:53:23

Cok guzel bir yazi olmus Her genc kizin dolabinda olmasi gerekenlet ve her kiyafetin kac tane olmasi hakkinda bir yazi yaxarmisiniz

YORUM YAZ