Bir buz kalıbıyla yapabileceğiniz ilginç şeyler

Buz kalıplarını yalnızca su dondurmak için kullanıyorsanız hata ediyorsunuz.

Yaz mevsimiyle beraber buz kalıpları dolapta yerini almaya başladı. Buz kalıplarını yalnızca su dondurmak için kullanıyorsanız hata ediyorsunuz. Sizi sunacağımız önerilerle serin ve lezzetli bir yaz geçireceğinizi garanti ediyoruz. Bundan sonra her şeyi dondurmak isteyeceksiniz.

Kahve

Eğer arta kalan bir miktar kahveniz varsa dökmek yerine buz kalıplarına doldurup, dondurmayı deneyin. Daha sonra soğuk bir bardak sütün içerisinde muhteşem olacaklar.

Yoğurt

Son kullanma tarihi yaklaşan yoğurdunuzu buz kalıplarında dondurabilir ve daha sonra donmuş meyvelerle birlikte çırparak muhteşem içecekler yapabilirsiniz. Dışarıda smoothie için para ödemeye son.

Çiçekler

Eğer romantik bir akşam yemeği hazırlıyorsanız, buz kalıplarına biraz su ve çiçeklerden oluşan küpler yapabilirsiniz. Tatları olmasa da muhteşem görünüyorlar.

Çilek

Bu önerinin sıcak yaz akşamlarında vazgeçemeyeceğiniz tatlınız olacağını garanti ederiz. Buz kalıbına biraz çikolata döküp, üzerlerine birer çilek yerleştirin. Harika olacaklar.

Meyve püresi

Mutfaktaki herhangi bir meyveyi püre haline getirip, buz kalıplarında dondurabilirsiniz. Sonuç; rengarenk dondurmacıklar.

Nane+ limon

Yazın en favorisi tabii ki limonata. Hele de içindeki taze nane yapraklarıyla muhteşem oluyor. Su içmeyi sevmeyenler için de harika bir fikir. Limon suyunu buz kalıplarına doldurun, içlerine de birer nane yaprağı koyup dondurun.

Yorumlar

YORUM YAZ