Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri

Abone Ol 

Muhtemelen bir zamanlar şekillendirmeyi duymuşsunuzdur, ancak kendiniz için hiç denememiş olabilirsiniz veya belki de deneyimli bir profesyonelsiniz. Yüzü şekillendirme, makyaj yaparken yaygın olarak kullanılan bir tekniktir, ancak bazen yöntem çoğumuzun uzman tavsiyesinin yanı sıra ekstra yardım istemesine neden olur. Düzgün yapıldığında, şekillendirme zaten güzel olan özelliklerinizi ve kemik yapınızı geliştirebilir ve oldukça dönüştürücü olabilir.

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #1

İster yeni başlıyor olun, ister şekillendirme konusunda tazeleme kursuna ihtiyacınız olsun, yolculuğunuza başlarken bir soru zorunludur: Cilt tonunuz için doğru kontur rengini nasıl seçersiniz? İster YouTube eğitimlerinde derin dalışlar yapıyor olun, ister kontür oluşturmaya yeni başlıyor olun. Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık öğrenmek için sayfayı kaydırın. 

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #2

Her şey gölgelerle ilgili

Öncelikle, şekillendirme konusunda temel bir tazeleme kursuna ihtiyacınız varsa, doğru yere geldiniz. Yüzü konturlamak, daha fazla tanım eklemek istediğiniz belirli alanları basitçe koyulaştırmaktır. Yüzde en sık kontür uygulayacağınız bölgeler elmacık kemikleriniz, alın, burun, çene hattı ve hatta çenedir. Yüz şekliniz ne olursa olsun, şekillendirme kendi yüz özelliklerinizi geliştirmek, tanımlamak ve hatta geri almak için kullanabileceğiniz bir şeydir, ancak kesinlikle her gün yapmanız gerekli değildir. Kullanılacak doğru kontur gölgelerini seçerken yüzünüzdeki gölgelerin rengine dikkat etmek çok önemlidir ve söz konusu gölgeleri taklit eden veya yakından andıran renkleri kullanmanız önerilir. Fondöteniniz, şekillendirme yolculuğunuza başlarken başlamak için harika bir yerdir. Fondöteninizle aynı ton ailesini düşünün ama teninizden 1-2 ton daha koyu; bu gitmen gerektiği kadar karanlık. İstediğiniz sonucu elde etmek için her zaman bir ürün oluşturabileceğinizi unutmayın. Bir seferde biraz eklemek, ince bir konturla başlayıp daha kesin bir şeye doğru ilerlemeye ihtiyaç duyanlar için harika bir tavsiyedir.

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #3

Cilt tonları her şeye uyan tek ölçüt değildir

Cildimizin alt tonları, doğru kontur tonlarını seçerken bir anlam ifade eder ve cilt tonları çok çeşitli ve güzel bir şekilde benzersiz olduğundan, size en uygun kontur tonlarının hangileri olduğunu öğrenmek için bireysel cilt tonunuza aşina olmak idealdir. Açık ila orta teniniz varsa, daha soğuk tarafa yaslanan nötr, boz ve kontur tonlarını düşünün. Daha ten rengi/zeytin tenleri için, bu tonlar doğal olarak ciltte daha fazla sıcaklığa sahip olduğundan, biraz daha altın rengine gitme eğiliminde olabilirsiniz. Koyu ten rengi tonları için, doğru mavi ve kırmızı alt ton dengesine sahip daha nötr bir şey kullanın. Şekillendirme ürünlerini kolunuzun iç kısmında test etmek, bir şekillendirme ürününün doğal teninizde nasıl görüneceği ve gölgeleri doğrudan cildinizde deneyemezseniz nelerin işe yaramayacağı konusunda size bir fikir vermenin kolay bir yoludur.

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #4

Doğru karıştırma araçlarını kullanın

Hangi makyaj görünümünü oluşturuyor olursanız olun, görünümünüzü büyük ölçüde iyileştirebilecekleri ve ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde uygulamanıza yardımcı olabilecekleri için doğru fırçaları ve karıştırma araçlarını kullanmak önemlidir. Fırçalar, konturunuzun nasıl göründüğü konusunda büyük bir rol oynayabilir, bu nedenle doğru araçları kullanırken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Daha doğal bir görünüm için daha yumuşak fırça kullanmalısınız, kabarık bir fırça kullanmak konturu yumuşak ve dağınık tutacaktır. Eğer daha belirgin bir görünüm istiyorsanız farklı bir fırça tercih etmek isteyeceksiniz: Daha yontulmuş bir görünüm istiyorsanız, daha küçük, daha yoğun bir fırçaya ulaşın. Şekillendirme ürünleriyle yavaş yavaş başlamak, onları kullanmanın en iyi yoludur. Kontürünüzü başlatırken, güneşin yüzünüze çarptığı tüm doğal yerleri düşünmenizi ve alnınızı ve şakaklarınızı unutmadığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #5

Kontürlemenin makyaj uygulama süreciyle nerede örtüştüğünden emin değilseniz, kontür için en iyi uygulamanın fondöteninizi ve kapatıcınızı uyguladıktan sonra olduğunu unutmayın. Bu şekilde teniniz ayarlanır ve diğer ürünleri tanıtmaya başlayabilirsiniz. Kontür yaptıktan sonra kesinlikle geri dönüp gerekirse daha fazla kapatıcı ekleyebilir ve allık sürmeyi seviyorsanız kontürlemeyi bitirdikten sonra uygulayabilirsiniz. Çok mu uygulandı? Üzülme. Üzerinde biraz ürün bulunan fondöten fırçanızı kullanarak daha doğal görünmek için kontürü parlatabilirsiniz. Ve gerekirse her zaman yeniden başlayabilirsin.

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #6

Krem ya da pudra kontür

Krem ve pudra çok farklı iki doku olduğundan, her türe aşina olmak ve şekillendirme için hangisini daha çok tercih ettiğinizi görmek isteyeceksiniz. Pudra kontürler, daha yağlı cilt tiplerine yardımcı olabilir ve daha mat bir görünüm sağlarken, kremler daha kuru cilt tiplerine yardımcı olabilir ve daha parlak bir görünüm verebilir. Makyaj çekmecenizde bulunanları kullanmak istiyorsanız ve yeni bir şey için alışveriş yapma ihtiyacı hissetmiyorsanız, günlük bronzlaştırıcınızı bile kontur için kullanabilirsiniz. 

Bir makyaj sanatçısından kontür şifreleri #7

Şekillendirme yaparken eğlenin

En önemli ipucu? İyi eğlenceler. Şekillendirmeyi çevreleyen herhangi bir baskı olmamalıdır ve ne kadar çok pratik yaparsanız, sizin için neyin işe yarayıp yaramadığını o kadar çok bulacaksınız. Size en uygun olanı keşfedene kadar farklı ürünler, dokular ve karıştırma araçlarıyla denemeler yapın ve kısa sürede bir şekillendirme uzmanı olacaksınız.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu