Bir insanın sana değer vermediğini gösteren 10 işaret

Abone Ol 

Bazı insanlar değer vermediğini hiç hissettirmezler. Sen, onun sana değer verdiğini de vermediğini de, sevdiğini de sevmediğini de bir türlü anlayamazsın. İşte böyle zamanlarda karşındakiyle ilgili şüphelerini gidermek için bu 10 işarete dikkat edebilirsin. Sadece kötü yanından bakma ama, bir insanın sana değer vermediğini anlayabileceğin gibi aynı zamanda sana karşındaki insanın ne kadar fazla değer verdiğini de görebilirsin.

Bir insanın öncelikli değerlendirmesi kendi olmalı, peki ya sen ne kadar değer veriyorsun? Gel bu 10 maddede kendimizi de değerlendirmeyi unutmayalım.

Bir insanın sana değer vermediğini gösteren 10 işaret #1

İşte 10 maddede değer vermeyen insan profili

– Onun istediğini yapmadığında öfkelenir.

– Sadece işi düştüğünde, başı sıkıştığında, sana ihtiyacı olduğunda arar diğer zamanlar ortada yoktur.

– Hiçbir zaman içten samimi ve sahiplenecek şekilde seninle ilgilenmez veya sorunlarına sıkıntılarına ortak olmaz.

– Özel, güzel ve eğlenceli / mutlu anlarına seni dahil etmez.

– Onu eleştirdiğinde ya da bir hatasını söylediğinde çok acımasızca saldırganlaşabilir ya da direk iletişimi kesip seni gözden çıkarabilir.

– Herhangi bir şekilde sen küstüğünde ya da alındığında umursamaz bu durumu yok sayar ya da senin büyüttüğünü abarttığını söyleyerek gönlünü almaz.

– En sıkıntılı zamanlarında en üzgün zamanlarında ilgiyi daha çok bir görev edasıyla yapar. Geldiğinde ya da arayıp konuştuğunda, o samimiyetsizliği ve bir an önce görevini yapıp gitmek istediğini anlarsın.

– Eğer birden bire sana ilgi gösterip değer veriyor ya da sıklıkla aramaya başlıyorsa bilki ya senin gücün artmıştır ya sa na işi düşmüştür.

– Bir başarı elde ettiğinde, bir güç elde ettiğinde, bunu sana yakıştıramaz ve şaşkın ifadeler kullanır. ''Sen nasıl böyle bir şey başarabilirsin ki'' gibi.

– Yaptığın fedakarlıkları çabaları senin görevinmiş gibi görür ve bunlardan dolayı hiçbir zaman sana minnet etmez ve ekstra bir değer göstermez.

 

Aile, Evlilik ve İlişki Danışmanı

Serhat Yabancı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu