İlişkilerinizde bu 4 işarete dikkat edin!

Eğer partneriniz ile sık sık tartışıyor ve kavga ediyorsanız sizin için doğru insan olmayabilir! İşte karşı tarafta dikkat edilmesi gereken noktalar...

Abone Ol 

1. Partneriniz sizi sürekli eleştiriyor

Bir ilişkinin en önemli yönlerinden biri de birbirinizle eşit olarak tanışmak ve karşılıklı saygı duymak. Ancak sizi sürekli eleştiren bir partneriniz varsa, ilişkiyi ciddi olarak yeniden gözden geçirmelisiniz. Zamanla, sürekli onaylamama, öz saygınıza da ciddi şekilde zarar verebilir ve özgüveninizi büyük ölçüde etkileyebilir. Çünkü bir ilişkide olduğun gibi kabul edilmeniz gerekir.

Çiftlerin en çok kavga ettiği konular ve kavgalarla başa çıkma yöntemleri

2. Eşiniz duygusal baskı uyguluyor

Psikolojik manipülasyon da açıkça ilişkinizdeki başka bir kırmızı bayraktır.  Bunu fark etmek ve sıradan çatışmalardan ayırt etmek her zaman kolay değildir. Ancak partneriniz sizi suçlu hissettiriyorsa, sürekli karşılaştırmalar yapıyorsa veya ültimatomlar veriyorsa, bu duygusal manipülasyona işaret eder. Partneriniz bu davranışı size hükmetmeye ve kontrol etmeye çalışmak için kullanır.

Evlilikte kavga sağlığa zararlı

3. Partneriniz ve tavizler

Yeni aşık olan herkes bunu bilir. Özellikle bir ilişkinin başlangıcında, hala pembe gözlüklerimiz vardır ve sözde hataları hemen fark edemeyiz. Bu nedenle, partnerimizin ne zaman çok kısıtlayıcı ve ilgi çekici olduğunu algılamakta güçlük çekebiliriz. Bu davranış nasıl ifade edilir? Örneğin partneriniz, kız arkadaşlarınızla ne zaman görüştüğünüzü bilmek istiyor, hatta arkadaş çevrenizden veya ailenizden bazı kişilerle görüşmenizi bile yasaklıyor. Bu durumda ilerleyen süreçlerde günlük kararlarda bile eşiniz her zaman haklı olmak ve her şeyi belirlemek ister. Bu şekilde taviz vermek kesinlikle ilişkiyi yorar ve ayrılığa sürükler.

Evlilikte Kavga Sebepleri - Psikiyatrist - Psikoterapist

4. Eşiniz eski ilişkileri hakkında konuşmaya devam ediyor

Hepimizin bir geçmişi var, bu yüzden eşiniz önceki ilişkilerden bahsediyorsa sorun değil. Bu, sağlıklı bir şekilde de olsa, açıldığı için kesinlikle olumlu bir işaret olabilir! Sizi sürekli eski sevgililerinizle karşılaştırıyorsa veya sürekli eski aşkından bahsediyorsa, bu ilişkiniz için sorunlu olabilir: Partneriniz eski sevgilinizi henüz aşamamış olabilir.

İlişkilerde kavga neden olur? Çiftlerin kavga ederken en sık yaptığı hatalar - Aşk - İlişkiler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu