'Bir Düş Gördüm'e bir ödül de Tayland'dan

Yönetmenliğini Murat Çeri'nin üstlendiği ‘Bir Düş Gördüm’ filmi, BangkokThai Uluslararası Film Festivali'nde en iyi sinematografi ödülü aldı.

Yönetmen Murat Çeri'nin ilk uzun metraj filmi 'Bir Düş Gördüm', BangkokThai Uluslararası Film Festivali'nde ödüle layık görüldü. Bir trafik kazası sonrasında hafıza kaybı yaşayan küçük Tarık'ın rüyalarını ve düşlerini anlatan film, Tayland'daki festivalden en iyi sinematografi ödülünü aldı.

Üçüncü ödülün ardından yoluna devam ediyor

Daha önce de İskandinav Uluslararası Film Festivali'nden 2 ödül kazanan ve 44. Sao Paolo Film Festivali'nde halen yarışmakta olan film, festival yolculuğuna ABD, İran ve Bangladeş'te devam edecek. Film, gelecek aylarda Gilak Uluslararası Film Festivali, Los Angeles Asya Filmleri Festivali ve Dakka Uluslararası Film Festivali'nde yarışacak.

Uluslararası ismi 'In My Dream' olan filmin görüntü yönetmenliğini Durmuş Sorkut, kostüm tasarımını ise Ebru Tunçoktay üstleniyor.

2018'de düzenlenen Boğaziçi Film Festivalinde Bosphorus Film Lab'in finalistlerinden olan, aynı yıl Malatya Film Festivali'nden de "TRT Ön Alım Yapım Desteği" ile dönen 'Bir Düş Gördüm'de ayrıca Nevzat Yılmaz, Harun Reha Pakoğlu, Ferda Işıl, İsmail Hakkı, Nurdan Albamya, Mustafa Halazaroğlu, Emin Yalçın, Fatih Dokgöz, İsmail Kavrakoğlu, Furkan Aydın Çelik, Muhammed Emir Balcı, Muhammed Yakup Baybars ve Yusuf Ekinci rol alıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ