Bilmeniz gereken 5 basit ilişki gerçeği

Daha mutlu ve daha huzurlu bir birlikteliğin kapılarını aralayabilirsiniz.

İlişkilerle ilgili söylenen her şey bir anlamıyla doğru bir anlamıyla yanlış olabilir. Genel kalıpların herkese uyması mümkün değildir. Çünkü her kadın ve her erkeğin kimyası farklıdır. Ancak bazı basit gerçekler var ki bunlara dikkat ederek, daha mutlu ve daha huzurlu bir birlikteliğin kapılarını aralayabilirsiniz.

Tutku

Tüm ilişkiler inanılmaz bir heyecanla başlar. Oysa devamı için başka duygulara da ihtiyaç vardır. Örneğin, yanındayken hissettiğiniz veya hissedemediğiniz güven ve rahatlık hissi gibi. Güçlü bir ilişki için birbirinize güvenebilmeniz tutkudan çok daha önemlidir.

Ortak noktalar

Her insanın kendi ilgi alanları ve hobileri vardır. Siz konsere gitmeyi, o yüzmeyi daha çok sevebilir. Ortak hobi ve ilgi alanlarınızın olmayışı konuşacak hiçbir şeyinizin kalmayacağını ve mutsuz olacağınız göstermez. Tersine, farklılıklar sizi eşinizin gözünde daha cazip kılacaktır.

Kavga etmek

Asla tartışmayan insanlar sadece umursamaz olanlardır. Problemi yokmuş gibi görünen bir ilişki dağılmaya mahkûmdur. Elbette kötü sözler söyleme ve şiddetten bahsetmiyoruz. Fakat ilişkide küçük kavgalar sizi endişelendirmemelidir. Bu herkesin başına gelir ve çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlar.

Aile ve arkadaşlar

Eşinizin ailenizi ve arkadaşlarınızı koşulsuz bir şekilde sevmesini beklemeyin. Aynı zamanda siz de eşinizin ailesine hayran olmak zorunda değilsiniz. İlişkilerde insanlar yalnızca birbirlerini seçerler, ailelerini değil. Buradaki önemli nokta doğru bir iletişim kurmayı başarmaktır. Beklenti ve sınırlarınızı ailelere iletebilmeniz yeterli olacaktır.

Kişisel zamanlar

Mutlu çiftlerin sürekli bir arada olmaları bir yanılsamadan ibarettir. Er yada geç herkes kendi kişisel alanlarının olmasını bekler. Uyumlu birlikteliklerde taraflar birbirlerini anlar ve kişisel zamanlar verirler. Bazen insanlar kendi zamanlarında dinlenmek isteyebilirler. Bu sizi sevmediği anlamına gelmez. Aksine, duyguları korumayı ve ilişkiye yeni bir soluk katmasını sağlar.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ