Billur Kalkavan: Kadınlar kadınlıktan çıktı

Son söylemleriyle tüm okları üzerine çeken ünlü oyuncu Billur Kalkavan, bugün konuk olduğu bir magazin programında yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda yaptığı açıklamalarla annelerden tepki toplayan Billur Kalkavan, bugün söyledikleriyle de isminden bolca söz ettireceğe benziyor. İşte o sözlerden bazı başlıklar…

Gece odasını kilitleyen anne gördüm

"Anne olmak matah bir şey değil' sözlerimden sonra bana, dadılardan çok mesaj geldi. 'Çocuğunun sesini duymamak için kulaklık takan anneler, gece odasını kilitleyen anne gördüm' mesajları atıldı bana. Bu annelik mi?

Doğudaki anneler ne olacak

Sonra biri çıkıp diyor 'Doğudaki anneler ne olacak?' Ben doğudaki annelere laf etmedim ki doğudaki annelerin Filipinli dadıları yok zaten. Böyle ajitasyona gerek yok. Ben net konuştum. Bağdat Caddesi'ndeki, Nişantaşı'ndaki, o şımarık çocukları yetiştiren anneler için konuştum.

Erkek avlanmış, kadın yemek yapmış

Çocuğunu terbiyesiz büyütme. Çocuk avaz avaz yanında bağırıyor, o arkadaşlarıyla muhabbet etmeye devam ediyor. Bir sustursana çocuğunu, mecbur mu insanlar dinlemeye? Ama uçakta bir bebek ağlar saatlerce çıtımı bile çıkarmam. Çünkü uçakta kulağı tıkanır, canı acır ona bir şey demem. Orada bebeğin ailesine tepki gösterilince üzülürüm. Son zamanlarda kadınlar kadınlıktan çıktı. Kadınların şu söylemleri var 'Biz yemek yapmak için mi doğduk?' Bir iş bölümü yapılmış, yüz bin yıldır bu böyle! Erkek gitmiş avlanmış yemek getirmiş, kadın da toplamış evde ailesine yemek yapmış.

Çocuğa anne bakar, baba bakmaz

Bu babaya çocuğu baktırmak da moda oldu son zamanlarda. Çocuğa anne bakar, baba bakmaz. Babanın başka görevleri var, baba çocuk altı temizlemez.

Çalışmayan erkek mi var şu hayatta. Çocuklar belli bir yaşa kadar babalarını tanımıyor, kokusunu bilmiyor. Varsa yoksa annesidir çocuğun, annesinin kokusunu teni biliyor.

Bana laf eden anneler var ya onların çocukları ileride ruh hastası olacak. Çünkü çocuklarına sarılmıyorlar, öpmüyorlar, meme vermiyorlar…"

Yorumlar

resat emmi 30-09-2019 23:37:26

haklisin kiz helal

Günay 30-09-2019 15:01:44

Billur hanım çok güzel konuşmuş

SİVASLI 30-09-2019 14:41:34

DOĞRU SÖYLEMİŞ KADIN BİR KADIN OLARAK DESTEKLİYORUM

YORUM YAZ