Billie Eilish: İnsanları beden ölçüleriyle yargılıyorsunuz

Dünya turnesine çıkarak konserler veren Billie Eilish, Miami'deki son konserinde sert açıklamalarda bulundu.

Amerikalı şarkıcı Billie Eilish, hem başarılarıyla hem de giyim tarzıyla özellikle son zamanlarda daha popüler bir hale geldi. Grammy ödüllerinde 4 ödül birden almaya hak kazanan Billie Eilish, tüm dünyada adını daha fazla duyurmaya başladı. Billie Eilish son konserinde ise insanların beden ölçüleriyle yargılanması konusuna sert çıktı.

Kim olduğumuza bir karar veriyoruz

Billie Eilish konser arasında sahneye yansıtılan bir videoyla dikkat çekti. Önce kalın kıyafetlerini çıkaran ve sadece sütyenle kalan şarkıcı "Kim olduğumuza bir karar veriyoruz" sözleriyle kadınların bedenleriyle ve kıyafetleriyle ilgili yargılamanın oldukça yanlış olduğunu dile getirdi. Samimi açıklamalarına devam eden başarılı sanatçı, daha önceden de erken regli olarak yaşıtlarına göre daha çabuk geliştiğini ve sırf bu yüzden akranlarıyla ve çevresiyle zor günler yaşadığından bahsetmişti.

Rahat giyinirsem kadın değilim

İnsanların bedenleriyle ve kıyafetleriyle ilgili acımasız yargıların olduğundan bahseden Billie Eilish: "Beni gerçekten tanıyor musun? Benim düşüncelerim, müziğim, kıyafetlerim ve bedenim hakkında görüşlerin var. Bazıları giydiklerimden nefret ediyor, bazıları ise övgüyle bahsediyor. Bazıları diğerlerini, bazıları beni utandırmak için kullanıyor. Sizin bakışlarınızı, ayıplamalarınızı hissederken, sizin inanışlarınıza göre yaşarsam asla hareket edemem. Daha küçük, daha zayıf, daha yumuşak, daha uzun olmamı ister misiniz? İnsanları beden ölçüleriyle yargılıyorsunuz. Kim olduğumuza biz karar veririz. Benim değerim senin tercihlerine göre mi?"

Yorumlar

YORUM YAZ