Billie Eilish'den anlamlı kısa film: Benim Sorumluluğum Değil

Billie Eilish'in kendisinin yazıp, yönettiği ve beden imajı konusunda kadınların karşılaştığı çifte standartlara karşı yanıt niteliğinde olan kısa filmi Not My Responsibility (Benim Sorumluluğum Değil) yayınlandı.

18 yaşındaki ünlü müzisyen Billie Eilish, Hollywood'da beden imajı konusunda kadınların karşılaştığı çifte standartlara yanıt niteliğinde yeni bir kısa film yayınladı.

Genç müzisyen, vücut şekli, kilosu ve bedenine yönelik nefret dolu söylemlere yanıt niteliğindeki kısa filmin aynı zamanda senaristi ve yönetmeni.

"Beni ben yapan şeye kim karar verecek?"

Eilish, Not My Responsibility (Benim Sorumluluğum Değil) isimli kısa filmde; "Beni tanıyor musunuz? Beni gerçekten tanıyor musunuz? Fikirlerime, müziğime, kıyafetlerime, bedenime dair fikirleriniz var. Bazı insanlar giyimimden nefret ediyor, bazıları övüyor. Bazıları bunu diğerlerini aşağılamak için kullanıyor, bazıları da beni aşağılamak için. Ama izlediğinizi her zaman hissediyorum.

Rahat bir şey giyersem kadın olmuyorum. Soyunup dökülürsem kötü oluyorum. Kim olduklarına biz karar veriyoruz. Değerlerini biz belirliyoruz. Daha fazla giyinirsem, daha az giyinirsem, beni ben yapan şeye kim karar verecek? Bunun anlamı ne? Değerim sadece sizin algınıza mı dayanıyor? Yoksa benimle ilgili fikirleriniz benim sorumluluğumda değil mi?" ifadelerini kullanıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ