Bill Gates’in çocuklarına telefon yasağı

Günümüz teknolojisinde önemli bir yeri olan Bill Gates, çocuklarına 14 yaşından önce telefon vermediğini söyledi.

Bir İngiliz gazetesine verdiği röportajda çocuklara 14 yaşına kadar telefon alınmaması gerektiği savını savunan Bill Gates'in bu hareketi uzmanlar tarafından da takdir topladı. Dünyanın en zengin iş adamlarının başında yer alan Bill Gates ve eşi Melinda, ebeveynlerin mümkün olduğu kadar çocuklarının teknolojiyi tüketme isteğine direnmesi gerektiği savunucularını destekler nitelikte olan bu hareketi bizden de tam not aldı.

Daha fazla sosyalleşmeliler

Bill ve Melinda, aynı zamanda aileleriyle daha fazla konuşmak, onlara daha fazla zaman ayırmak için telefon ekranında geçirdikleri süreye kısıtlama getirdiklerini söylüyorlar. Bir İngiliz gazetesine röportaj veren milyarder kendi kuralları olduğunu ve kendince bir disiplin uyguladığını söylüyor. Kendisi bu durumu şöyle anlatıyor: "Yemek yediğimizde masada cep telefonlarımız yok, çocuklarımıza 14 yaşına kadar cep telefonlarını vermedik ve çocuklarımız diğer çocukların daha erken yaşta telefon sahibi olmalarından dolayı şikayet ediyorlar."

Teknoloji alanında ismini altın harflerle yazdıran ve ürünlerinin genç nüfusa hitap etmesi karşısında kendi çocuklarını bu pazardan uzak tutmaya çalışan Gates, aslında teknolojinin gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yorumlar

YORUM YAZ