Beyoğlu'na Zara ve H&M geliyor

İstanbul’un kalbi olarak anılan Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin perakendedeki şöhreti her geçen yıl artıyor.

Geleneksel kimliğinin yanına, ünlü yabancı markaların açtığı mağazalarla uluslararası etkinlik de katan caddenin yeni misafirleri iki hazır giyim devi İspanyol Zara ve İsveçli H&M.

VASTNED KİRALADI

Lacoste, Adidas, Nike, TopShop, Benetton'un da aralarında bulunduğu pek çok yabancı markanın mağazasının yer aldığı İstiklal Caddesi için en önemli dönüm noktalarından biri 2007'de İspanyol Mango'nun açtığı mağaza oldu. Beyoğlu mağazasının açıldıktan kısa bir süre sonra, dünyadaki 2 binden fazla Mango mağazası arasında en çok satış yapan ikinci mağaza haline gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Hızlı moda (fast fashion) alanında hazır giyimin en güçlü rakipleri olarak gösterilen Zara ve H&M, Mango'yu takip ederek sacayağını tamamladı. Zara, caddedeki ilk mağazası için Galatasaray Lisesi'nin hemen yanında bulunan Yapı Kredi binasının eskiden Kazım Taşkent Galerisi olarak kullanılan kısmını seçti. İstiklal Caddesi 161 numara olarak anılan yapının sahibi ise Hollandalı fon Vastned. Yaklaşık 2 yıl önce, perakende sektörüne kiralamak üzere caddede 5 bina satın aldığını duyuran Vastned, geçmişte D&R ve Köfteci Ramiz'in bulunduğu 85 numarayı da H&M'ye kiraladı. H&M, böylece Mango'ya da komşu oldu.

Yorumlar

YORUM YAZ