Beyoğlu'nda 50 günlük festival

28 Eylül’de başlayan “Beyoğlu Hareketleniyor” festivalleri kapsamında Taksim Meydanı’nda ve tüm Beyoğlu’nda 50 gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen "Beyoğlu hareketleniyor” festivali 50 gün boyunca Taksim Meydanı'nda kurulacak çeşitli stantlarla ve etkinliklerle dolu olacak. 28 Eylül Çarşamba günü açılan Antika Festivali ile başlayan etkinlikler, sahaf, film ve tasarım festivalleri ile de devam edecek.

İşte Beyoğlu Hareketleniyor festivalinin detayları:

Antika Festivali ile başladı

Beyoğlu'nda 50 gün devam edecek olan Beyoğlu Hareketleniyor festivalinin ilki olan Antika Festivali renkli bir etkinlikle başladı. Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği İstiklal Caddesi, festival kapsamında rengarenk klasik araçlarla süslendi. Antika arabalarla yapılan İstiklal Caddesi'ndeki geçide Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı.

76 stant kuruldu

Etkinlikler için Taksim Meydanı'na 3 bin 500 metrekare alan içerisine 76 stant kuruldu. Elli gün boyunca vatandaşlarla buluşacak olan etkinlikte Antika Festivali'nin ardından 'Altıneller Festivali', 'Tasarım Festivali', 'Sahaf Festivali' ve 'Film Festivali' ile sürecek. Festival kapsamında 'KSD (Kültürler Arası Sanat Diyalogları)' ve 'Bilim Şenliği'nin yapılması ile Beyoğlu'ndaki festival sona erecek.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :