Kışın bağışıklık sistemini güçlü tutmanın yolları

Mevsim ve hava sıcaklığının değişmesi ile beslenme alışkanlıklarında uygulanacak farklılıklar sayesinde kış aylarında bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye ne dersiniz?

İyot eksikliği tiroit bezi büyümesine neden olabilir

Genellikle iyot eksikliğine bağlı olarak gelişmesine rağmen genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak görülen tiroid hastalığı, uygun tedavilerle kontrol altına alınabilir.

İrritabl bağırsak sendromu stres kaynaklı gelişebilir

Sinir sisteminde yaşanan bazı olumsuz değişiklikler sindirim düzeninde neden olarak irritabl bağırsak sendromuna zemin hazırlayabilir.

Metabolizmamızı kış saatine göre güncellemeliyiz

Metabolizmamızı kış saatine göre güncellemeliyiz

Kışın duygusal yeme atakları yaşıyor ve havaların soğumasıyla kendini daha yorgun hissediyorsanız, metabolizmanızı soğuk havalara göre düzenleyebilirsiniz.

Kış aylarında çocuklarımızı yazın depolanan D vitamini koruyor

Kış aylarında çocuklarımızı yazın depolanan D vitamini koruyor

Kış aylarında çocukları artan hastalıklardan korumanın ve bağışıklıklarını güçlendirmenin en temel kuralı, gerekli olan D vitamini deposuna sahip olmalarıdır.

Düzensiz beslenme mikrobiyotanın dengesini bozuyor

Sindirim sistemi ve bağışıklığın güçlendirilmesi için önemli bir yere sahip prebiyotik ve probiyotikler, düzensiz beslenme ve strese yenik düşebilir.

Kilo vermenizi kolaylaştıracak yöntemler

Sağlıklı bir görüntüye ve vücuda sahip olmak için kilo verme sürecinizi hızlandıracak yöntemleri keşfetmeye ne dersiniz?

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları

Antioksidan özelliği taşıyan besinlerin, cildin yenilenmesini hızlandırdığını ve kırışıklıkları önlemek için kolajen üretimini desteklediğini biliyor muydunuz?

Magnezyum eksikliğinin altında diyabet yatıyor olabilir

Başta diyabet olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının ve stresli bir yaşamın magnezyum eksikliğine yol açtığını biliyor muydunuz?

Kalp çarpıntınızın nedeni kansızlık olabilir

Belirli aralıklarda kalp çarpıntısı yaşıyor ve ciddi bir sorun yaşadığınızdan şüpheleniyorsanız, öncelikli olarak kan değerlerinizi kontrol ettirebilirsiniz.