Uzun bir yaşam artık sır değil: Su Kefiri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, sağlık sayfalarının yeni gözdesi su kefiri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Emzirme döneminde bu besinleri mutlaka tüketin

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Ali Talay, anne sütünün öneminden bahsederken annelere süt arttırıcı önemli bilgiler veriyor.

Liçi meyvesi hakkında bilmedikleriniz

Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, son zamanların popüler meyvesi haline gelen liçinin bilmeyen faydalarını paylaştı.

Okul döneminde çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirmenin yolları

Okul döneminde çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirmenin yolları

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Aylin Türksever Tetiker, okulların açılmasıyla çocukların bağışıklık sisteminin korunması adına yapılması gerekenleri anlattı.

Stresi azaltmaya yardımcı besinler

Stresi azaltmaya yardımcı besinler

Tüketeceğimiz doğru besinlerle stres seviyemizi kontrol edebileceğimizi belirten Diyetisyen R. İrem Uysal, konu hakkında tavsiyelerde bulundu.

Sodyum diyetine uygun maden suyu tüketin

Gıda Mühendisi Yasin Günaydın, özellikle kalp ve tansiyon hastalarının sodyum diyetine uygun maden suyu tüketmeleri gerektiğini söyledi.

Diyabet kanser riskini artırıyor

Son araştırmalar, diyabetin özellikle meme, kolon, pankreas, karaciğer ve rahim kanseri riskinin artmasına sebep olduğunu gösteriyor.

Sıcak havalarda beslenirken serinlemek mümkün

Sıcak havalarda dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemine işaret eden uzmanlar, özellikle su tüketiminin artırılması gerektiğini vurguluyor. Sıvı kayıplarına karşı günde 2-2.5 litre su tüketilmesini tavsiye eden uzmanlar, serinleten tarifler ve önerilerde bulunuyor.

Kilonuzun nedeni kişiliğiniz olabilir

Bir çok diyeti, çeşit çeşit egzersizleri ve her türlü çareyi denediniz ama yine de kilo veremediniz mi? Hatta belki de kilo aldınız. Belki de bu kadar uğraşa rağmen kilo verememenizin nedeni kişiliğinizden kaynaklanabilir.

Göz sağlığı için ihmal edilmemesi gereken besinler

Göz sağlığının korunmasında ideal kilonun korunmasının ve beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, göz sağlığı için tüketilmesi gereken besin gruplarına dikkat çekiyor.