Lif zengini besinler

Bağırsaklarınızda biriken faydasız artıklardan kurtulmanın yolu, lif zengini besinler ile beslenmekten geçer. Bir bardak avokado, 10.1 gram lif içeriği ile kalp sağlığını korumaya yardımcıdır.

Kiloyu göbekten alanlara öneriler

İşte göbeğinden kilo alanların bilmesi gereken 9 yiyecek.

Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler

Yaz-kış demeden cildiniz pul pul dökülüyorsa bir şeyler yapmanın zamanı geldi.

Mutlu olmanızı sağlayan 8 besin

Mutlu olmanızı sağlayan 8 besin

Diyetisyen Emine Yüzbaşıoğlu, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak besinler hakkında bilgi verdi.

Hangi yiyecek kaç kalori

Hangi yiyecek kaç kalori

Baklavadan bulgur pilavına, şekerpareden fındık lahmacuna kadar birçok lezzetli görünen yiyeceğin kaç kalori olduğunu biliyor musunuz?

Besin değeri en yüksek 11 yiyecek

Vücudunuzun ihtiyacı olan besin öğelerinin en az birkaçını içerisinde barındıran binlerce farklı yiyecek var. İşte besin değeri en yüksek yiyeceklerden bazıları...

Yağ yakmanıza yardımcı 12 besin

Birbirinden farklı bu yağ yakıcı besinlerden yemek listenize ne kadar çok eklerseniz o kadar iyi. Çünkü bu gıdalar kilo vermenize yardımcı oluyor.

Hafızayı güçlendiren besinler

İyi bir hafızaya sahip olmak için doğru ve düzenli beslenmek gerekiyor. İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan hafızayı güçlendiren besinleri açıkladı.

Mor patates şifa deposu

'Mor Majeste' diye adlandırılan yeni tür mor patates beyaz patateslere oranla daha fazla antioksidan ve antosiyanin içeriyor.

Kolesterol için kabuklu elma yiyin

Kalp hastalıklarına sebep olan yüksek kolesterol yaşamı tehdit ediyor. Prof. Dr. Ziya Mocan, bu sıkıntıya karşı 'Günde 2 tane kabuklu elma yiyin' diyor.