Bergüzar Korel: Uzunca bir süre süt kokacak buralar

Abone Ol 

Bergüzar Korel-Halit Ergenç çifti, oğulları Ali ve Han'dan sonra kız bebek sevinci yaşadı. 3 Kasım'da kızı Leyla'yı dünyaya getiren Korel, paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce hamilelik sürecini yayınlayan Bergüzar Korel, bu kez bebeğini emzirirken verdiği pozu paylaştı. Ünlü oyuncu, gönderisine, “Uzunca bir süre süt kokacak buralar…” notunu düştü. Korel'in gönderisi takipçileri tarafından 91 binden fazla beğeni aldı.

Bergüzar Korel: Uzunca bir süre süt kokacak buralar #1

Hamilelik sürecini anlattı

Bergüzar Korel, geçtiğimiz hafta hastanede çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabından yayınlayarak, hamilelik sürecinden söz etmişti. Oyuncu, gönderisinde şu ifadelere yer vermişti: “Dünyaya geliş hikayesi ilk günden son ana kadar nev-i şahsına münhasır oldu Leyla’nın… Evden çıkarken gümbür gümbür gelen sancılara rağmen 'Sabah 10:00’da ancak doğururum ben bu kızı' dedim hastanenin kapısından içeri girerken. Doktorum 40. haftanın sonlarına doğru 'Bu kızın gelmemesinin var bir sebebi, kordonu kısa olabilir' demişti.

Saatler geçmesine ve vücudum bebeğin gelmesi için tüm hazırlıklarını tamamlamasına rağmen kızımız hala gelmiyordu. Hastanede geçirilen sancılı 11 saatten sonra tam da dediğim gibi sabah 10:00'da aynen hocanın söylediği şekilde kucağıma bile almama engel olan ve boynuna yerleşen kısacık kordonuyla dünyaya geldi Leyla…

Saatlerce her şey hazır olmasına rağmen dünyaya gelememesinin sebebi bir de kısa kordonun yanı sıra oksiput posterior gelişmiş meğer. Yani göğe bakarak geldi güzel kızımız. Bunları neden mi anlatıyorum? Her doğum diğerinden farklı, her bebek bambaşka. Bu süreçte hiçbir sabit fikir olmasın kafanızda. Hekiminizi seçerken de deneyimli, tecrübeli, şefkatli, mahremiyete önem veren ve tabii ki en başta bebek ve sizin sağlığınızı her şeyden üstün tutan biri olduğuna emin olun. Ben çok şanslıydım. Mükemmel iki insan ve hekim ile beraberdim bu süreçte.

Canım hocalarım insanlıkları, mahremiyete verdikleri önem, tecrübeleri ile iki evladımda da yoldaş oldular bana… Sağ olun, var olun.”

Bergüzar Korel: Uzunca bir süre süt kokacak buralar #2

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu