İyilik yapmak antidepresan etkisi yaratıyor

İyilik yapmanın psikolojik iyi oluş üzerine çok önemli katkıları olduğunu belirten Pskiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, iyilik yapmanın antidepresan etkisi olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Bilge Uzun ile En Uzun Yollar Tek Adımla Başlar üzerine konuştuk

Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik ABD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Uzun ile yeni kitabı “En Uzun Yollar Tek Adımla Başlar”ı ve daha fazlasını konuştuk.

Çocuklarda ekran bağımlılığı tehlikesine dikkat

Ekran bağımlığının salgın sürecinde daha tehlikeli bir hal aldığını belirten Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi Nur Kevser Abdioğlu, çocuklarda öfke problemi, kıskançlık, şiddet eğilim gibi birçok problemin ortaya çıkabildiğini söyledi.

Korku ve kaygının sizi yönetmesine izin vermeyin

Korku ve kaygının sizi yönetmesine izin vermeyin

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Naz Berfu Akbaş, salgın sırasında fiziksel tedavilerin yanı sıra psikolojinin, korku ve kaygı yönetiminin de çok önemli olduğunu söyledi.

Dr. Bahar Tezcan anlatıyor: İlişki bağımlılığı ve narsist bireyler

Dr. Bahar Tezcan anlatıyor: İlişki bağımlılığı ve narsist bireyler

Dr. Bahar Tezcan ile yaptığımız söyleşinin dördüncü ve son bölümünde ilişki bağımlılığının ne olduğu, narsist bireyleri nasıl tanıyacağımız ve narsistliğin bencillikten ayrıldığı noktalar üzerine konuştuk...

Güçlü olmak değil mutlu olmak istiyorum

Aile ve Evlilik Danışmanımız Serhat Yabancı, bu hafta güçlü durmaya çalışırken farkında olmadan mutsuzluğa kapılanlar için yazdı.

Bu Yengeç, Yengeç gibi ol

Hayatla dalga geçmenin yolunu bugün de böyle buldum, hadi siz de bana katılın :)

Hangi tavırlar sizi itici yapar

Son zamanlarda arkadaşlarınız sizden uzaklaşmaya mı başladı? Belki de farkında olmadan itici tavırlar sergiliyorsunuzdur.

Sosyal medya insanı narsist yapıyor

Yapılan araştırmaya göre, sosyal medyada sürekli fit vücutlarını ve sağlıklı beslenme programlarını paylaşan kişilerin narsist olma ihtimali yüksek.