Ben Okurum podcast'i ile kitaplara kulak verin

Yayıncılık dünyasının deneyimli isimlerinden Deniz Yüce Başarır, “Ben Okurum”un her bölümünde özenle seçtiği konuklarıyla farklı bir kitaba odaklanıyor.

Değişen medya düzeninde podcast'ler gün geçtikçe önem kazanıyor. "Korona günlerinde sosyal mesafeyi korurken, size kitaplardan söz eden bir sese kulak vermek isterseniz, "Ben Okurum” tam size göre” diyen Deniz Yüce Başarır, kitapseverleri sohbetle bilgiyi buluşturan podcast'ine davet ediyor.

Her bölüm farklı bir kitap ele alınıyor

Ben Okurum'un her bölümünde farklı bir kitaba odaklanan Başarır, kitabın ona hissettirdiklerini anlatırken, yazarıyla ilgili anahtar niteliğinde bilgiler vermeyi de ihmal etmiyor. Her bölümüne farklı bir ismin konuk olduğu Ben Okurum'u bir arkadaş sohbeti gibi dinlemek de mümkün; kitaplar hakkında konuşan, tartışan, kitap sevgisini paylaşan dostların muhabbeti. Ancak bu sohbetle sınırlı kalmayan podcast, söz konusu kitaptan alıntıları ve Başarır'ın kitapla ilgili bilgileri, kendi fikirlerini, yaşanmışlıklarını paylaştığı metinleri de kitap meraklılarına sunuyor. Birbirini tamamlayan, ustalıkla bir araya getirilmiş bu üç parçalı yapısı, Ben Okurum'u diğer podcast'lerden ayıran en önemli özelliklerinden biri.

Bu kez çocuk kitaplarını masaya yatırıyor

Önceki bölümlerde hep yetişkinler için yazılmış kitaplardan söz eden Başarır, Ben Okurum'un önceki gün yayına giren 9. bölümünde, konuğu olan yazar Tülin Kozikoğlu'yla birlikte bu kez çocuk kitaplarını masaya yatırıyor. Resimli kitapların tüm dünyada çok tanınan ve sevilen ikilisi Julia Donaldson ile Axel Scheffler'in birlikte çalıştıkları ilk kitap Nohut Oda Bakla Sofa'dan yola çıkan Başarır ve Kozikoğlu, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmanın yollarından resimli kitapların iyileştirici gücüne kadar birçok konuyu kapsayan ufuk açıcı bir sohbete imza atıyorlar. Ben Okurum'un bu yeni bölümünde, Başarır'ın sesinden, çocukların hoşuna gidecek bölümler dinlemek de mümkün.

Ben Okurum'un tüm bölümlerine Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast'ten ulaşmak mümkün.

Yorumlar

YORUM YAZ