Ben Okurum'da bu hafta Mutfak Zevkinin Son Günleri konuşuldu

Deniz Yüce Başarır, Ben Okurum podcast’inin yeni bölümünde konuğu Mehmet Yaşin ile Refik Halid Karay’ın Mutfak Zevkinin Son Günleri adlı kitabıyla dinleyenleri lezzet dolu bir yolculuğa davet ediyor.

Yayıncı Deniz Yüce Başarır'ın sohbetle bilgiyi buluşturan podcast'i Ben Okurum'a bu hafta Mehmet Yaşin konuk oluyor. Refik Halid Karay'ın Mutfak Zevkinin Son Günleri adlı kitabının konuşulduğu yeni bölüm, dinleyenleri lezzet dolu bir yolculuğa davet ediyor.

"Karay, bugün yemek yazarlığı yapmazdı"

Ben Okurum, Refik Halid Karay'ın 1938'den ölümüne kadar çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan, kitaplaşmamış metinlerinden oluşan Memleket Yazıları serisinden bir kitapla, Mutfak Zevkinin Son Günleri ile devam ediyor. Dinleyiciler bu kez Başarır ile birlikte çarşı pazara çıkıyor, sebze meyveleri seyrediyor, gösterişli konaklarda ağırlanıp dört başı mamur sofralara kuruluyor.

Bu lezzet yolculuğunda Deniz Yüce Başarır'a, Mehmet Yaşin eşlik ediyor. Ünlü seyahat yazarı, Mutfak Zevkinin Son Günleri'ni "COVID-19'la beraber mutfakla tanışanların, mutfağı daha çok sevmeleri için keyifle okuyacakları muhteşem bir kitap” olarak niteliyor.

"Refik Halid Karay bugün yaşasaydı zannederim yemek yazarlığı yapmazdı” diyen Yaşin, her zaman Karay gibi bir yemek kültürü yazarı olmak istediğini de sözlerine ekliyor.

Ben Okurum'un yeni bölümü, Türkçenin tüm inceliklerine hakim bir kalemi daha yakından tanımak isteyen yeme-içme meraklıları, yani şikemperverler için, bulunmaz bir fırsat sunuyor.

Ben Okurum'un tüm bölümlerine Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast'ten ulaşmak mümkün.

Yorumlar

YORUM YAZ