Ben Okurum bu hafta bol kahkahalı bir kitap sohbeti sunuyor

Deniz Yüce Başarır, Ben Okurum podcast’inin İngiliz yazar Jeanette Winterson’ın Tutku adlı romanına odaklandığı yeni bölümünde Can Kozanoğlu ile bol kahkahalı bir kitap sohbetine imza atıyor.

Sohbetle bilgiyi buluşturan podcast Ben Okurum'un yeni bölümünde yayıncı Deniz Yüce Başarır, konuğu gazeteci, televizyoncu, sosyolog ve yazar Can Kozanoğlu ile bol kahkahalı bir kitap sohbetine imza atıyor.

Bol kahkahalı bir kitap sohbeti

İngiliz yazar Jeanette Winterson'ın Tutku adlı romanını konuşan ikili, edebiyatseverler için tadına doyulamz bir sohbet gerçekleştiriyor. Kozanoğlu'nun "Winterson okurken kolay kolay yüzeye çıkamazsınız” dediği, masalsı dili, tarihi olayları ve kişilikleri, sıradan insanların hayatlarıyla birleştiren ilgi çekici kurgusuyla Tutku romanından, Başarır'ın seçtiği ve seslendirdiği bölümler de bu edebiyat keyfini tamamlıyor.

Can Kozanoğlu, Jeanette Winterson için "Romancı olmak istemiş insan var, bir de doğal anlatıcı var. Jeanette Winterson'ın doğal anlatıcı olduğunu düşünüyorum. Hikâye anlatmak, mayasında var.” derken, benzer tarzda birçok roman yazılmış olmasına rağmen Tutku'nun hâlâ özgünlüğünü koruduğunun da altını çiziyor.

Ben Okurum'un tüm bölümlerine Storytel, Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast'ten ulaşmak mümkün.

Yorumlar

YORUM YAZ