Bembeyaz dişler için doğal temizlik yöntemleri

Tertemiz gülümsemeniz ile ışıldayın

Abone Ol 

 Dişlerimiz her gün yediğimiz içtiğimiz her türlü yiyecekten etkilenebilir ve sararmalara, kendi rengini kaybetmeye başlar. Diş sağlığımızı kaybettiğimizde hem ciddi miktarlarda ödemelerle eskisi kadar iyi olmayan dişlere sahip olabiliyoruz. Bunun yanı sıra diş ağrısı sızısı da cabası oluyor ne yazık ki. Ne uyutur, ne durur, günlerce süründürür. Peki bu duruma gelmemek neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz? Buyurun bakalım.

Çay ve Kahve

Çaysız kahvesiz olmaz diyenlerden olabilirsiniz ama daha beyaz ve temiz görünen dişler için daha az tüketmeye yada tüketim sonrası dişlerinizi fırçalamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Sigara Tüketimi

Hem ciğerlerimize, hem çevremize, hem de dişlerimize külliyen zarar olan sigaradan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Sigara ağız kokusunun ve diş sararmalarının başlıca sebeplerindendir.

Fazla Tatlı ve Şeker Tüketimi

Fazla tatlı tüketimi ya da dişlerimizi zorlayacak tatlılardan uzak durmalısınız, şeker hem dişlerimizi çürütür hem de sararmalara neden olur.

Daha bir çok nedeni olan diş sararmalarının sadece bir kısmıydı bunlar. Peki bunların yol açtığı sararmaları nasıl giderebiliriz? Düzenli uygulamalarda dişlerimizin renginin 4-5 ton açıldığına şahit olacaksınız.

Düzenli Diş Fırçalama

Gece yatmadan, sabah kalkınca mutlaka dişlerimizi fırçalayalım, bunun akabinde gün içerisinde yemeklerden ve çay kahve molalarından sonra fırçalamayı ihmal etmeyelim. Çantamızda mutlaka çanta boy küçük diş fırçası ve macun bulunduralım.

Dişlerinize Uygun Diş Macunu

Herkes aynı diş macununu kullanması uygun olmayabilir. Diş hekiminize danışıp diş tipinize uygun, dişlerinize daha iyi gelecek bir diş macunu tavsiyesi almanız daha sağlıklı olabilir.

Karbonat ve Elma Sirkesi

Elma sirkesi ağız içindeki bakterileri temizler ve karbonat ile birleştiğin güçlü beyazlatıcı bir etki sağlar. Bir çay kaşığı karbonata bir iki damla elma sirkesi ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırıp diş fırçanız ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Karbonat

Karbonat doğal diş beyazlatma yöntemlerinin başında gelir. Isla temiz diş fırçanızı karbonata batırın ve dişlerinize uygulayın. Bu yöntemi haftada 3 kez uyguladığınızda gözle görülür değişimi fark edeceksiniz.

Limon ve Karbonat

Bir çay kaşığı karbonatın içerisine limon suyunu sıkıp köpük köpük olana kadar karıştırın ve dişlerinize uygulayın. Limonun içerisinde bulunan asitten dolayı bu yöntemi haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu