Bella Hadid akımı! Yüz bantlarının popülaritesi herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor!

Estetik ameliyatı gibi zahmetli olmayan bir çırpıda gençleşebileceğiniz yüz bantları sosyal medyayı kasıp kavuruyor! Bu bantlara bayılacaksınız..

Abone Ol 

Yüz gerdirme ameliyatı yerine alternatif çözüm arayanların karşısına yüz gerdirme bantları çıkıyor. Yüz germe bantları son zamanlarda çok popüler olmaya başladı. Bunun sebebi ise yüzde kısa vadede sonuç verdiğini söylemesi ve yüzü yukarı doğru toparlaması. Peki, gerçekten yüz gerdirme bantları işe yarıyor mu? Çekik gözler, gergin bir cilt için pek çok yöntem oluşmaya başladı. Bella Hadid yüzü denilen yüz şeklini elde etmek için estetik, makyaj ve çeşitli saç modelleri kullanılıyor. Yüz bantları da bu amaçla kullanılan yardımcılardan biri ve son günlerde çok popüler. Hadi gelin neymiş bu bantlar tanıyalım!

 

Yüz gerdirme bandı nedir?

Bella Hadid Etkisi: Gergin ve Genç Bir Görüntü İçin Kullanılan Yüz Bantlarının Popülaritesi Artıyor

  • Yüz gerdirme bantları, cildi yukarı doğru toparlayan ve yüz sarkmasını engelleyen giyilebilen bantlardır. Yüz gerdirme bantları ilk çıktığında yapışkanlı şeffaf bantlardan oluşuyordur. Gelişen teknoloji ile birlikte kumaş yüz gerdirme bantları da alışveriş sitelerinde yerini almaya başladı. Kumaş yüz gerdirme bantları, yeniden kullanılabilir ve ihtiyaç olduğunda yıkanabilir. Japon yüz gerdirme bandı olarak da bilinen bu yüz gerdirme aletini evde boş zamanlarında giyerek cildinin yukarı doğru toparlanmasını sağlayabilirsin. Şeffaf yüz gerdirme bantları ise yüzün girintilerine yerleşir, yüzünü olduğundan daha ‘kalkık’ gösterir. Şeffaf yüz bantlarını saçlarının arasına veya makyajla gizleyebilirsin.

Yüz Germe Ameliyatı | Op. Dr. Hakan Teymur

  • Sosyal medya da sıklıkla karşımıza çıkan iki hamle de gençleşen kadınların videosunu izlemişsinizdir. Böyle videoların viral olmasıyla bir anda yaygınlaşan yüz germe bantları ülkemiz de de son derece ilgi görüyor.  Yüz germe bantlarını kullananlar, dakikalar içinde daha genç göründüklerini ve cildin anında sıkılaştığını söylüyorlar. İlerleyen yaş faktörü ciltteki kolajenin azalmasına yol açıyor ve cildin elastikiyeti günden güne azalıyor. Deri altındaki yağ hücreleri azaldıkça cildin sıkılığını kaybediyor ve aşağı doğru sarkmaya başlıyor. Yüz germe bantları da bu sarkmaları saçlı derinin içine veya çene altına gizleyerek birkaç saatliğine de olsa genç hissetmeni sağlıyor.

Sadece yüz germe değil, gıdı kapatma ve çene hattı belirginleştirme için de bantlar var.

Yüz germe bandı nasıl kullanılır?

1. Adım:

Bandı uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olmanız gerekir. Bu bandı uygulamadan önce, yüzünüzü yıkayıp havluyla kurulayın. Böylece cilt makyajdan, yağdan arınmış olur.

2. Adım:

Neredeyse görünmez bant şeritleri, yüzün her iki tarafındaki şakaklara ve elmacık kemiği üzerine yapıştırılır. Bandın üzerindeki ipler çekilir ve başın arkasından ipler birbirine bağlanır.

3. Adım:

Yüz gerdirme bantları tek seferlik kullanım için tasarlanmıştır. Fakat taktığınız zaman bütün gün yüzünüzde durabilir. Gece uyumadan önce çıkarılmalıdır. Ertesi gün farklı bir yüz gerdirme bandı kullanılmalıdır. Zira eski bandın yapışkanlığı kaybolmuştur ve yüzünüze yapışmayacağı için yeniden kullanmanız zaten mümkün olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu