Polikistik over sendromuna dikkat

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, Polikistik over sendromu ve tedavisi hakkında hakkında önemli bilgiler verdi.

Şeker hastalığınız kalıcı körlüğe neden olmasın

Ancak doğru tedaviyle hastalığın tedavi edilebileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım göz tansiyonunu anlatıyor.

Göz çevresindeki ağrı migren belirtisi olabilir

Birçok insanı hayatından bezdiren migren hastalığını birçok faktör tetikleyebiliyor. Sıcak havaların da baş ağrılarına da etkisi olabiliyor. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülen migren farklı hastalıklarla da karıştırılabiliyor. Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, migren konusunda önemli bilgiler verdi.

Çocuklarda tedavi edilmeyen bağırsak parazitlerine dikkat

Çocuklarda tedavi edilmeyen bağırsak parazitlerine dikkat

Çocuk Sağlığı ve Uzmanı Uzm. Dr. Ersin Sarı, çocuklarda oluşan bağırsak paraziti durumunda neler yapılması gerektiğini anlattı.

Alkol tüketiminde aşırılık ağız kanserine neden oluyor

Alkol tüketiminde aşırılık ağız kanserine neden oluyor

Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Vecdi Ertekin, ağız kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Klavye sesinden rahatsızsanız mizofoni hastası olabilirsiniz

Mizofoni hastalığı belirli seslere toleransın azalması sonucu ortaya çıkıyor. Hastalığa yol açan nedenlerin bilinmediğini belirten uzmanlar; başka insanların çıkardıkları yemekleri çiğneme gibi seslerin yanı sıra klavyede yazı yazma gibi takırtılı seslerin de kişide rahatsızlık yarattığını belirtiyor.

Klimayla serinlemek isterken hastalıklarla mücadele etmeyin

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kanan Abbaslı, klimalardan saçılan hastalıklar ve lejyoner hastalığı hakkında bilgiler paylaştı.

Kulak ağrısı gırtlak kanseri belirtisi olabilir

Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Şen, hayat kalitesini büyük ölçüde etkileyen gırtlak kanseri hakkında önemli bilgiler veriyor.

Görünmez kaza sebebi: Glokom

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Berna Baş, 1 – 7 Mayıs Trafik ve İlkyardım Haftası dolayısıyla glokom hastalarının trafikte dikkat etmesi gereken konuları paylaştı.

Çocuğunuz merdiven çıkarken zorlanıyorsa, akut apandisite dikkat

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Kılınçarslan, çocuklarda görülen akut apandisit hakkında ebeveynlere önerilerde bulundu.