Bel ve boyun fıtığından kurtulmak isteyenler

Yan etkisi olmayan ve ameliyatsız tedavi: Manipülasyon

Ameliyat masasına yatmadan bel ve boyun fıtığından kurtulmak isteyenler, yan etkisi olmayan manipülasyon tedavisine başvuruyor.

Uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu, manipülasyon tedavisinin çok doğal ve kişiye özel bir tedavi olduğunu ve ilaç kullanılmadığını belirtiyor. Manipülasyonun oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Şahabettinoğlu, belden bacağa yayılan ağrının bel fıtığına, boyundan kola, ele vuran ağrının ise boyun fıtığına yol açabileceğini belirtti. İyi bir muayene ve MR tetkikleri neticesinde uygun tedavinin yapılabildiğini belirten Şahabettinoğlu ”Manipülasyon haftada en fazla iki seans olarak uygulanıyor. Hafif vakalarda 3, orta vakalarda 5, ilerlemiş vakalarda ise 8 seansa arasında tedavi sonucunda hastalar eski hayatına dönebiliyor. Doğal ve kişiye özel bir tedavi yöntemi olduğu için ilaç kullanımına gerek olmuyor. İlaç kullanılmadığı için mide, böbrek, karaciğer gibi çeşitli iç organlarımıza yan etkisi olmuyor” dedi.

Kişiye özel tedavi: Manipülasyon

Dr. Şahabettinoğlu, manipülasyon tedavisinde ilaç kullanılmadığı için yan etkisinin de olmadığına dikkat çekti. Rahatsızlığın olduğu bölgeye elle birtakım germe ve bastırma tatbik edilerek yapılan bu tedavinin Türkiye'de az sayıda uzman doktor tarafından uyguladığının altını çizen Şahabettinoğlu, bel ve boyun fıtığında manipülasyon tedavisinin yüzde 98 oranında faydalı olduğunu söyledi.

Yorumlar

YORUM YAZ