Bebeklerin ne söylediğini anlatan 5 ses

İşte bebeklerin bizim anlamakta zorluk çektiğimiz gizli dili.

Dunstan bebek dili iddiasına göre, dünyadaki 1000'den fazla bebeğin bebek dili teorisini test edildiği ve bu test sonucunda da bebeklerin gizli bir dili olduğu hipotezinin doğru olduğu kanıtlandığı belirtilmektedir. Buna göre, Bebeklerin (0-3 ay arası yaşlardaki) söyledikleri sadece bir kaç kelimeyle tam olarak neyi anlattıklarını anlayabileceğiniz belirtiliyor. Dunstan'a göre, bebekler tarafından kullanılan beş tane evrensel sözcük vardır. İşte bebeklerin bizim anlamakta zorluk çektiğimiz gizli dili.

Neh: Ben açım

Bebeğiniz acıktığı zaman"neh" veya "hayır" der. Bütün kelimelerde olduğu gibi, "neh" sözcüğü ile bebeğiniz çığlık atmadan önce ne isteğini size en kolay şekilde duyurur. "Neh" sesini duyduğunuzda, bebeğinizin beslenmek istediği anlamalısınız.

Ovh: Yorgunum

Bebeğinizin çıkardığı bu ses, esneme refleksine ses eklendiğinde oluşmaktadır. Bu sesi çıkarırken bebeğinizin ağzı oval bir şekle dönüşecektir. Bu size onun yatma vaktinin geldiğini anlamanız için yaptığı bir konuşma şeklidir.

Eairh: Gazım var

Bebeğinizin zaman zaman kendisini sıkarak "Eairh" sesi çıkardığını duyarsanız, bu sesi duyduğunuzda bebeğinizin sorunun gaz sancısı olduğunu anlayarak ona masaj yapıp rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Hah: Ben rahatsızım

Bu ses bebeğinizin sıcak, soğuk ya da pozisyon değiştirmesi gerektiği anlamına gelebilir. Bu konuda onun rahat hissetmesi için elinizden geleni yapmalısınız.

Eh: İlgi istiyorum

Bebeğiniz bu ses efekti " Eh " i sizinle iletişim kurmak için kullanır; Ses, sıkışmış havanın büyük bir kabarcığı göğüste yakalandığında üretilir ve refleks olarak bebeğinizin ağzından çıkmaya çalışır.

Yorumlar

elif 22-03-2018 15:40:35

Anlatmaya gerek yok anneler anlar

elif 22-03-2018 15:39:26

Anlatmaya gerek yok anneler anlar

17-03-2018 00:05:31

Helal olsun sırf şu üstte yazılan yoruma helal olsun demek için yazdım :) Fazla söze gerek yok görüyorsunuz :))

16-03-2018 18:21:09

Maalesef bizim bebeklerimiz ingilizce konuşmuyor onlar türk doğar türk olarak ölür müslüman olarak şehit olur

YORUM YAZ