Bebek poposu dokunuşunda bir cilt için öneriler

Yüzünüze her dokunduğunuzda bir bebeğe dokunuyormuş gibi hissetmek için bu önerilere kulak verin.

Kadınların en renkli rüyası, pürüzsüz bir cilde sahip olmak. Yüzüne her dokunduğunuzda bebeksi bir ten hissetmeyi kim istemez ki... İşte bu rüyaya evdeki malzemelerle kolayca ulaşabilmeniz mümkün.

Şeker peelingi hazırlayın

İki küp şeker veya bir kaşık toz şekeri avucunuza alın. Bir iki damla suyla ıslatın ve şekeri yüzünüze sürüp 5 dk kadar kurumasını bekleyin. Daha sonra işaret ve orta parmağınızla yüzünüze küçük darbelerle dokunun ve çekin.

Bu hareket peeling etkisiyle ölü deriyi alacaktır. Ilık ve bol suyla yıkayın. Yüzünüzü havlu ile kurulayın ve bir nemlendirici uygulayın. Yüzünüze dokunun ve bebek poposunu hissedin.

Bu uygulamayı haftada bir veya iki kez yapabilirsiniz.

Kahve kürü uygulayın

Bir kaşık türk kahvesini avcunuza alın ve aynı şeker peelingi gibi uygulayın. Bir iki damla su ile ıslatın ve yüzünüze sürmeye başlayın. Tıpkı sabun köpüğü uygular gibi kahveyi yüzünüzle buluşturun. Ilık su ile durulayın. Bu uygulamayı bir gün ara vererek yapabilirsiniz.

Aynı uygulamayı,bir türk kahvesi keyfinden sonra kahvenin telvesiyle de yapabilirsiniz. bu daha doğru bir uygulama olacaktır.

Kahve özellikle kuru bir cildiniz varsa yağ ihtiyacını da karşılayacaktır. Yüzünüze dokunun ve nemli bebek poposunu hissedin.

Çok kuru ciltler için sarı kantaron yağı

Sarı kantaron yağı, özellikle vücuttaki yaralar için mucizevi bir ilaçtır. Eğer cildiniz çok kuruysa nemlendirici niyetine her gece yatmadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bir kaç gün sonra yüzünüzdeki yumuşaklığı, o bebek poposu dokusunu hissetmeye başlayacaksınız.

Bal, limon, zeytinyağı maskesi

Bu kürde dikkat etmeniz gereken şey limonun asidik yapısı. Kürü hazırlarken bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir iki damla limon kullanmak yeterli. Bu karışım size hafta boyunca yetecektir. Haftada üç veya dört kez bu maskeyi uygulayın, 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Bebek poposuna kavuşmak için son adım olarak cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Bu uygulamaların sizin cilt tipinize göre olması gerektiğini unutmayın. Hangi kür sizin için daha faydalı olacak, bunu ancak siz bilirsiniz. Düzenli kullanılması gerektiği bilgisini de ekleyeyim.
Bebek poposu cildinizle mutlu gülümsemeler...

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ