0-1 yaş bebek beslenmesi nasıl olmalıdır?

Doğumdan itibaren sağlıklı beslenme alışkanlıkları oluşturmak oldukça önemlidir. 0-1 yaş bebek beslenmesi ile ilgili merak edilenlere birlikte göz atalım…

Yenidoğan bebek giyim önerileri: Tulum ve diğer bebek kıyafetleri nasıl olmalı?

Bebekler, özellikle ilk aylarında hassas yapıları nedeniyle dış etkilere çok açıktır ve kolay bir şekilde hastalanabilirler. Bu nedenle yenidoğan bebek giyimi konusunda dikkat edilecek çok şey var.

Hadise'den sürpriz bebek açıklaması

Önceki akşam bir mekanda sahne alan ünlü şarkıcı Hadise, bebek sahibi olmak istediklerini açıkladı.

Bebeğiniz uykudan ağlayarak uyanıyorsa kulak enfeksiyonu olabilir

Bebeğiniz uykudan ağlayarak uyanıyorsa kulak enfeksiyonu olabilir

Birçok ebeveynin kulak enfeksiyonları konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmadığının altını çizen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ersin Sarı, bu hastalıkla ilgili önemli bilgiler veriyor.

Bebeklerin gece boyu kesintisiz uyuması mümkün

Bebeklerin gece boyu kesintisiz uyuması mümkün

Bebeğiniz geceleri hiçbir sıkıntısı ya da bir ihtiyacı olmadığı halde sık sık uyanıyor, tekrar uyumakta sıkıntı yaşıyorsa uyku sorunu yaşıyor olabilir. 0-4 Yaş Uyku Danışmanı Pınar Sibirsky, bebeklerde bu sorunu aşmanın ipuçlarını ebeveynlerle paylaşıyor.

Çocukta güvenli bağlanma oluşması için neler yapılmalı?

Güvenli bağlanan çocuğun, annesini korku ve kaygı anlarında dönebileceği güvenli bir sığınak olarak gördüğünü belirten uzmanlar, erken yıllarda anne ve çocuk arasında kurulan güvenli veya güvensiz ilişki modelinin ilerleyen yıllarda sosyal ilişkileri olumlu ya da olumsuz etkileyebileceğini vurguluyor.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Yenidoğan için kız ve erkek bebeklere uygun bez, ıslak mendil, pişik kremi, bebek arabası, bebek oto koltuğu, bebek şampuanı ve bebek kıyafetlerini sizin için derledik.

Ayça Erturan'ın kızı olacak

Kısa bir süre önce hamile olduğunu açıklayan Ayça Erturan'ın bebeğinin cinsiyeti belli oldu.

Sünneti anlatırken kullanılan yanlış ifadeler kaygıyı artırabiliyor

Uzmanlar, uzayan sürecin kaygı artışına yol açması nedeniyle kardeşler arasındaki yaş farkının 1’den fazla olması durumunda büyük çocuğun bekletilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Özge Özpirinçci’nin bebeğinin cinsiyeti belli oldu

13 haftalık hamile olduğu duyuran Özge Özpirinçci’nin kız bebek dünyaya getireceği öğrenildi.