BBL tedavisi nedir ve nasıl uygulanır

Daha pürüzsüz daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmek mümkün.

Bbl forever young ile gençliğinizin kontrolü sizin elinizde. Dr. Mustafa Karataş anlatıyor. Yeni nesil bir ışık terapisi olan BBL'in daha gergin, daha pürüzsüz ve daha parlak bir cilt için teknolojinin vardığı en son noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz, işin en ilginç tarafı ise bu değişimin sadece yüzeyde değil genetik anlamda da gerçekleşmesi. Yaşlanmanın genetik bir kader olduğunu ve bu süreci durdurmanın mümkün olmadığını düşünüyorsunuz değil mi? Stanford Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma bunun aksinin doğru olduğunu müjdeliyor. Güneş, hava kirliliği, sigara gibi çevresel faktörleri tablodan çıkarsanız bile genetik olarak yaşlanmaya programlanmışız. Geniş bantlı ışık terapisinin (Broadband Light Therapy; BBL) cilt üstündeki etkilerini inceleyen klinik bir çalışma, bu genetik kodlanmayı değiştirmenin mümkün olduğunu gösteriyor. Araştırmaya göre BBL tedavisi, cilt yaşlanmasıyla ilişkili olan genleri etkileyerek onlarca yıl önce olduğu gibi davranmalarını sağlıyor. Genetik yaşlanma, kendisini tek değil birçok farklı şekilde gösteriyor. Cildin elastikiyetinin azalması, ince çizgiler, lekeler ve cilt renginde bozulmalar... Siz sürece genetik anlamda müdahale etmeyi başardığınızda ciltteki tüm sorunlara müdahale etmiş oluyorsunuz. BBL tedavisi tarafından iletilen ışık enerjisi cildin derin tabakalarına nüfuz ederek kolajen üretimini tetikliyor. Böylece cildiniz daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm alırken çizgiler, kırışıklıklar ve lekeler önemli ölçüde hafifliyor. BBL tedavisi, cildin yaşını geri çevirmişsiniz gibi bir etki yaratıyor.

BBL tedavisi için uygun adaylar kimler? Bu teknolojiden hangi sorunlarda faydalanılabilir?

Gençliğini korumak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Güneş lekelerinden şikâyetçiyseniz, daha parlak bir cilt istiyorsanız 20'li yaşlarda da uygun bir adaysınız. Elastikiyet kaybından lekelere kadar ciltteki tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki etmesi son derece önemli bir avantaj. Boyuna ve vücuda uygulanıyor mu? Evet. Boyun, dekolte, omuzlar ve eller gibi yaşlanma izlerinin görüldüğü yerlerde başarılı sonuçlar alıyoruz. Vücutta yaşlanmanın etkilerinin gözlendiği her yerde uygulanabilir.

İşlemin ardından ciltte nasıl bir değişiklik gözlemleniyor?

Tedavinin hemen ardından ciltteki lekeler ve çiller bir süreliğine daha koyu görülebiliyor. Kısa bir süre sonra da cilt yüzeysel olarak soyularak, daha parlak, canlı ve renk tonu eşit bir cilt çıkıyor. Bu dönem boyunca düzenli olarak güneş koruyucu kullanılması çok önemli.

Konforlu bir işlem mi? Kaç seans uygulanması gerekiyor?

Soğutucu aplikatör sayesinde işlem konforlu geçiyor. Hastadan hastaya göre değişse de minimum üç maksimum beş seans öneriyorum. Seanslar ayda bir olacak şekilde uygulanıyor. İşlem sonuçlarının devamlılığı için senede bir kür yapılması öneriliyor.

*

Dr.Mustafa Karataş

Medikal Estetik Hekimi

https://www.drmustafakaratas.com
Facebook:@drmustafakaratas
Instagram:@drmustafakaratas
YouTube -
Dr. Mustafa KARATAŞ

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ