Bayramdan sonra yağ yakıcı yiyecekler ile zayıflayabilirsiniz!

Bayramda bol bol etler, börekler, çörekler yediniz. Sonra da kara kara nasıl bu kiloları vericem diye düşünmeye başladınız. Bunun için yağ yakıcı yiyecekler tüketebilirsiniz!

Abone Ol 

Kalori değeri düşük, besin değeri yüksek olan bu besinler sayesinde kilo vermek, her zamankinden daha kolay ve lezzetli olacak. Denemeye hazır mısınız? Haydi, öyleyse yağ yakıcı yiyecekler listesine birlikte göz atalım.

Lor peyniri yağ yakıcı yiyeceklerden biridir

Biliyor musunuz, lor peynirinin protein oranı yüksek olduğu için tok tutar ve vücutta yağ yakmayı destekler. Üstelik, bir yemek kaşığı lor peyniri sadece 10 kaloridir. Kahvaltı başta olmak üzere günün tüm öğünlerinde lor peyniri tüketebilirsiniz. Örneğin, salatalara ilave edebilirsiniz.

Kabak ile detoks yaparak yağları eritebilirsiniz

Bir adet yeşil kabak sadece 30 kaloridir. Su içeriği yüksektir, bu sayede tokluk hissi verir. Biliyorsunuz ki fazla kilolardan kurtulmak için kalori açığı yaratmak gerekir. Kabak sayesinde bu kurala uymak çok kolaydır. Çünkü, bir kilo kabak yeseniz bile en fazla 300 kalori alırsınız ki bu da oldukça düşük bir miktardır. Fırında, tencerede, az yağda tavada kabak pişirebilirsiniz.

Yağ yakıcı yiyeceklerde zencefil en iyisidir

Zencefil, en iyi yağ yakıcı diyebiliriz. Çünkü, hem vücuttan ödem temizliğinde yardımcı olur hem de biriken yağların yakılmasında etkili rol oynar. Bir kase yoğurda bir çay kaşığı zencefil ekleyip öğle veya akşam yemeğinin yanında yiyebilirsiniz. Aynı şekilde, içecek ve yemeklerde zencefil kullanmak da yararlı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu