Bayramda nereye gitsem diye düşünenler! İstanbul’un keyfini çıkaracağınız 5 gezi rotası

Bayram ziyaretlerini erkenden bitirip İstanbul'un keyfini çıkarmak istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz!

Abone Ol 

 Bayram ziyaretlerimizi yaptıktan sonra bu güzel havanın keyfini çıkarmayalım mı? Poğaçalar, börekler, bayramda ziyaret etmeler derken kendinize zaman ayıramadığınızı düşünüyorsanız eğer erkenden bayram ziyaretlerini tamamlayın ve ailece bayramda kısa bir mola verin. Belki bir kahveyle, çay sever bir eşle ya da sadece sohbetle bayram tatilcileri gelmeden İstanbul’un tadını çıkarın. 

Pierre Loti 

İstanbul’un gözdesi Haliç’i ayaklarınız altına serecek, izlerken büyüleneceğiniz, mavi ve yeşilin muhteşem uyumu ile karşılayacak Pierre Loti Tepesi. Eyüp’ten teleferik ile Eyüp- Pierre Loti Tepesi hattına binerek kolaylıkla ulaşabileceğiniz harika bir kaçamak. 

Gülhane Parkı 

Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı’nın dış bahçesi ve içerisinde bir koru ve gül bahçelerine sahip olan Gülhane Parkı. Nisan sonu, Mayıs başı tam da zamanı olan Gülhane Parkında bizleri renk renk laleler, güller ve yemyeşil doğasıyla bizlere huzur veren yürüyüş keyif yaşatıyor.  

Belgrad Ormanı 

Temiz hava ve dinginliği sağlayan atmosferi, muhteşem yeşil doğasıyla büyüleyen bir yürüyüş olacak. Ramazan’ın yorgunluğunu uzun ve dingin bir yürüyüşle atlatabilirsiniz. 

 

Büyükada 

Tam mevsimi ve gitmek için mükemmel bir zaman olan Büyükada, vapurda denizin üzerinde hafif esen rüzgarla daha varmadan keyif veren yolculuğunuz bisiklet sürüşüyle devam edip, denize karşı meşhur ada dondurmasıyla manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.  

 

Polonezköy 

Yemyeşil doğası, ciğerlerinizi tamamen temiz havayla dolduracak havasıyla büyüleyici bir yer. Hele ki şehrin gürültülü kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız tam size göre olacak. Hem piknik yapabileceğiniz hem de hamak keyfi yapacağınız küçük bir kaçamak istiyorsanız bir şans verin derim. 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu