Bayram tatilinde İstanbul’a iki saat uzaklıkta gezilecek yerler

Bayramda İstanbul'un kargaşasından uzaklaşıp biraz kafa dağıtmak istiyorsanız ve çok uzak bir yere gitmek istemiyorsanız sizin için İstanbul'a sadece 2 saat uzaklıkta olan yerleri araştırdık.

Abone Ol 

İstanbul’un trafik çilesi, iş stresi ve karmaşası sizi yormuşsa ve bayramda kafa dağıtmak istiyorsanız. Ve gideceğini yerler İstanbul’a yakın olması gerekiyorsa doğru yerdesiniz. Sizin için İstanbul’a 2 saat uzaklıkta bile denemeyecek kadar yakın , sessiz ve sakin yerleri derledik. Hem manzaranın tadını çıkarıp hem de eşiniz, dostunuz yada ailenizle kafanızı dinleyebileceksiniz. Aynı zamanda temiz havanın iyi geleceğine eminiz.

Yalova-Esenköy

İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta olan Esenköy, Çınarcık ilçesine bağlı bir beldedir. Marmara’nın incisi diyebiliriz. İstanbul’a yakın olduğu kadar ulaşım açısından da rahatlıkla gidebileceğiniz yerler arasında. Bayramda Esenköy’e kaçmak eminiz ki iyi gelecektir. Bir de İstanbul yakınların da hafta sonları kaçamak yapmak için ev bakıyorsanız, rotalarınızın en başına kesinlikle Esenköy’ü eklemelisiniz.

İğneada, Kırklareli

Dünyanın en önemli longoz ormanına ev sahipliği yapan İğneada, Türkiye’nin kuzeybatısında Bulgaristan sınırında yer almakta. Karadeniz kıyıları boyunca uzanan plaj ve ormanlık alan, yürüyüş yapmak isteyenler ve kampçıların gözde rotası. İğneada’yı son dönemde bu denli popüler kılan da İstanbul’a iki saatlik bir uzaklıkta olması. Bu doğa harikası bölgeye yakın pansiyonlarda da konaklama imkanı mevcut.

Acarlar Longozu

İstanbul’a iki saat uzaklıktaki bir diğer doğa harikası Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Acarlar Longozu. Bu ormanlık alanın ortasında yer alan Acarlar Gölü, küçük çaplı su sporlarının da yapılabileceği bir alan olma özelliği taşıyor. Bölge özellikle hafta sonu, günübirlik gezilerin trend rotası haline gelmiş durumda.

Gökçetepe, Edirne

Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne’nin Ege kıyısında yer alıyor. İstanbul’a en yakın Ege kıyısı olan Gökçetepe, Keşan ilçesine bağlı bir milli park. Trekking gibi doğa sporlarının yapılabileceği Gökçetepe, tertemiz kıyılarıyla da dikkat çekiyor.

Cumalıkazık, Bursa

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Cumalıkazık, Osmanlı’nın ilk yıllarından kalma yapısıyla dikkat çekiyor. Son dönemde diziler sayesinde üne kavuşan Cumalıkazık, özellikle hafta sonu günübirlik turların en yoğun olduğu güzergahlardan biri konumunda. Tarihi köy evlerini gezip yöresel tatları tadabileceğiniz Cumalıkazık turunuzu, yöre halkının el işi ürünlerini satın alıp tamamlayabilirsiniz

Polonezköy, İstanbul

En yakınını en sona sakladık. Polonezköy, İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Beykoz’da yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden kolayca ulaşabileceğiniz Polonezköy, 19. yüzyılda Polonya’dan Osmanlı’ya sığınanları ağırladığı için bu isimle alınıyor. Günümüzde de Polonya mimarisini yansıtan yapılara rastlayabileceğiniz Polonezköy’de, doğa yürüyüşü yapmak, bisiklet sürmek ve doğayla iç içe restoranlarda yemek yemek hafta sonu aktiviteleri arasında önemli bir yere sahip.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu