Başarılı bir saç ekimi uygulaması için 3 öneri

Saç ekimi uygulamasından başarılı bir sonuç elde edebilmek için bu önerilere kulak verin.

Estetik konusunda değişen ve gelişen her yenilikçi tavrı yakından takip ettiklerini dile getiren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, her gün farklı mecralarda haberi ya da reklamları yapılan saç ekimi uygulaması konusunda halkı uyarıyor: "Saç ekimi, cerrahi beceri, teknik ve deneyime göre büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Saç ekimi doğru yapıldığında kuaförler dahi işlem yaptırdığınızı tespit edemez. Temel amaç, saç ekimi yaptırdığınız bölgenin son derece doğal olarak gözükmesi ve size yaşamınız boyunca konforlu, takıntısız ve rahat bir kullanım sağlamasıdır. İşte bu noktada seçeceğiniz klinik ve uygulanacak saç transferi prosedürleri önem kazanır."

Başarılı saç ekimi için 3 adım önerisi

"Öncelikle saç ekimi yapacak olan doktorun daha evvel yaptığı işlemleri, hastaların saç ekimi yorumlarını ve işlem sonrasındaki memnuniyetlerini incelemenizi öneriyoruz. Saç ekimi yaptıracağınız her kurum sizinle deneyimlerini paylaşabilmeli ve saç ekimi sonrası süreç hakkında sizi aydınlatabilmelidir. Özellikle merdivenaltı tabir ettiğimiz sözüm ona güzellik merkezlerinde yapılan saç ekimi uygulamalarında da uzak durunuz” diyen Op. Dr. Cihantimur başarılı saç ekimi için 3 adım önerisi verdi:

- En iyi saç ekimi İşlemleri hakkında bilgi edinin:

Doğru yapıldığı takdirde, saç ekimi sayesinde tam ve doğal bir görünüm elde edersiniz. Doktorunuzun deneyimleri hakkında bilgi edinin.

- Saç ekimi yaptıranlara ve nitelikli saç ekimi doktorlarına danışın:

Doktorunuz tarafından daha evvel yapılan saç ekimi videolarını izleyin ve tedavi ettiği hastalarla konuşun.

- Araştırın, doğru kliniği ve doğru doktoru bulun:

Saç ekiminin başarısı cerrahi beceri, yetenek ve deneyime göre değişkenlik gösterir. Doğru sonuçlar alabilmek için doktorunuzu ve saç ekiminin yapılacağı kliniği iyi araştırın.

Yorumlar

YORUM YAZ