Başarılı kadınların ortak özellikleri

Başarının tanımı herkes için farklı olabilir. Ancak tek başına “Kadın” olabilmenin bile türlü zorlukları varken “Başarılı Kadın” portresi çizmek bir hayli zor.

Zeki, başarılı, özgüveni yüksek, hayatın peşinden sürüklenen değil, hayatı peşinde sürükleyen kadın ve bunların yanında bir de ekonomik başarı. Tüm bunların yanına iyi bir eş, iyi bir anne sorumlulukları da eklenirse…

İşte yaşamınıza ilham olabilecek başarılı kadınların ortak özellikleri:

Tutkuludurlar

Yaptıkları işe tutkuyla bağlıdırlar. Sevdikleri işi yaparlar ve bu nedenle motivasyonları tamdır. Bu motivasyon işlerine pozitif enerji olarak yansır. Ve bu pozitif enerji çevrelerindeki insanları da etkiler.

Başarıya inançları tamdır

Motivasyonları süreklidir. Hedeflerine ulaşmaları için sürekli arzu ve isteğe sahiptirler. Fikirleri ya da hedefleri ne kadar imkansız görünürse görünsün, başaracaklarına inanırlar.

İnsan ilişkilerini önemserler

İyi bir sosyal çevre başarının anahtarlarından birisidir. İyi arkadaşlık ilişkileri kurmayı, sıcakkanlı ve uyumlu olmayı, yıkıcı değil yapıcı olmayı hayat tarzı haline getirmişlerdir. Aktif bir sosyal hayatları vardır.

Risk alırlar

Plansız ve riskli hareketleri severler. Hedeflerine giden yolda her türlü riski almaktan çekinmezler. Risklerin doğurabileceği sorumluluktan kaçmazlar. Risklerin başarının anahtarı olduğunun farkındadırlar.

Başarısız olduklarında vazgeçmezler

Sağlam bir duruşları vardır. Başarısızlık durumunda vazgeçmezler. Tekrar tekrar denemekten korkmazlar. Başarısızlığın bir son olmadığının farkındadırlar ve hedeflerine ulaşmak için defalarca başarısız olmaktan çekinmezler. "Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil!” mottosunu ilke edinmişlerdir.

Serkan Sıtkı Şahin

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ