Baş ağrısı için 4 doğal ilaç

Baş ağrıları birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir ve tek çare ağrı kesici ilaçlar değildir. İşte baş ağrınızı doğal yollardan hafifletmek için 4 doğal yöntem.

Birçok farklı nedenden dolayı baş ağrısı yaşayabilirsiniz. Bir anda ortaya çıktıkları için, yanımızda bir ağrı kesici taşımak ve başımız ağrıdığında kullanmak cazip gelir. Ancak, ağrı kesicilerin tek seçenek olmadığını unutmayın. Ağrı kesiciler yerine bir dahaki sefere baş ağrısı için bu doğal ilaçları deneyin.

Baş ağrısı için 4 doğal ilaç

Lavanta

Lavanta yağı birçok konuda kullanılabilir, ancak çoğunlukla rahatlatıcı etkisiyle bilinir. Lavanta yağı, sinir sisteminizdeki ağrıyı en aza indirmeye yardımcı olduğu için baş ağrılarını tedavi etmek için kullanılabilir. Bu yüzden baş ağrınız yüzünden uyuyamazsanız, ılık bir banyo yaparken birkaç damla lavanta yağı kullanın ve banyoda derin nefes alarak biraz zaman geçirin. Vücudunuz ve baş ağrınız rahatlayacaktır.

Baş ağrısı için 4 doğal ilaç

Kekik

Kekik, baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek başka bir uçucu yağdır. Parmaklarınıza bir veya iki damla kekik yağı koyabilir ve baş ağrınızın en yoğun olduğu bölgeye hafifçe masaj yapabilirsiniz. Masajdan sonra uzanın ve rahatlamaya çalışın! Kekik yağı, antiinflamatuarlarda bulunan bir madde olan karvakrol içerir, ve bu onu doğal bir ilaç haline getirir.

Baş ağrısı için 4 doğal ilaç

Zencefil

Zencefil, tümünün iltihaplanmayı kontrol ettiği ve vücudunuzun baş ağrılarınıza yanıt veren hormonları salgılamasına neden olan 200'den fazla maddeye sahiptir. Baş ağrınızla baş etmenin bir yolu, taze zencefili ezmek ve sıcak suda kaynatmak, daha sonra karışımı süzmek ve çayı içmektir. Başka bir yol, sadece ezilmiş zencefilin buharını solumaktır.

Baş ağrısı için 4 doğal ilaç

Fesleğen

Bir fincan taze fesleğen çayı hazırlayın. Suyu kaynatın, birkaç (4-5) taze fesleğen yaprağını bir bardağa koyun ve kaynar suyu üzerine dökün ve çayı yudumlamadan önce birkaç dakika bekletin. Taze yaprakları çiğnediğinizde veya saf fesleğen yağı kullanarak kendinize bir baş masajı yaptığınızda da ağrı kesici etkiyi elde edebilirsiniz. Baş ağrınıza neden olan gergin kaslar varsa, fesleğen gerginliği hafifletmek ve rahatlama sağlamak için bir kas gevşetici olarak çalışır.

Doğal çarelerin etkileri kişiden kişiye değişebilir, bu nedenle sizin için en uygun olanı anlayabilmeniz için farklı bitkileri deneyin. Tekrarlayan baş ağrılarınız veya migrenleriniz varsa, başa çıkmanız gereken çok daha ciddi bir sorununuz olup olmadığını görmek için doktorunuza başvurun.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ