Balık burcundaki Merkür retrosunun burçlar üzerindeki etkisi

Yılın ilk Merkür gerilemesi Balık burcunda başlarken, en bilinen gücünü kullanarak iletişim ağımızı alt üst etmeye hazırlanıyor.

Şubat'ın ortasında başlayan Merkür retrosu yaklaşık 22 gün boyunca bütün hayatımızı etkisi altına alacak. Yaşanabilecek aksaklıklara karşı tedbirli olmamız gerekiyor. Tüm bu sürecin kaotik bir ortam yarattığı yadsınamaz bir gerçekken, yanlış anlaşılmalar, teknolojik aksaklıklar, iptal olan planlar, kariyerde alanında çöküşler ve birçok olumsuzluk hayatımıza hakim olacağa benziyor. Kendinizi Merkür retrosunun etkilerinden korumanın yollarını ve burcunuz üzerindeki etkilerini sizler için hazırladık…

Retronun kontrolü sizin elinizde olsun

Söz konusu Merkür ve gerilemesi olunca, etkilerini görmezden gelmek imkansız hale gelebiliyor. Bu yüzden bizim üzerimizdeki etkileri savurmak için kolları sıvıyoruz ve Merkür'e meydan okuyoruz. İşte, Merkür'ün savurmanın bazı yolları;

- Merkür retrosunun üstesinden gelebilmek adına öncelikle gözlemci kalmanızda yarar var. Ani gelişen olayların ve krizleri soğukkanlılıkla yönetebilirsiniz.

- Pişman olacağınız keskin ve ısrarcı konuşmalardan uzak durmalısınız. Açık sözlü olmak isterken yanlış anlaşılabilirsiniz.

- Mümkünse yeni projelere başlamak için acele etmeyin. Fikirlerinizin beslenip netleşmesi için kendinize zaman tanıyın.

- Hızlı karar almaktan kaçının ve tutamayacağınız sözler vermeyin. İş ile ilgili anlaşmaya yapacaksanız bu tarihi biraz erteleyebilirsiniz.

- Teknolojik aletlerle ilgili sorun yaşanmasa tabi ki olmaz. Bu yüzden tedbirinizi alın ve yedekleme yapmayı unutmayın.

- Evinizi taşıma ya da alım satım gibi işleriniz varsa, bu süreci Retro bitim sonrasına ertelemeye çalışmakta fayda var.

Koç

Merkür gerilemesiyle birlikte daha içe dönük olacağınız bu dönem, hayat ile ilgili daha sorgulayıcı olabilirsiniz. Bu yoğun hislerin kucaklanması halinde Merkür retrosu sona erdiğinde kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz ama romantik ilişkilerinin olumsuz etkilerine karşı da daha dikkatli olmalısınız. İçsel hesaplaşmalarının getirdiği sessizliğinizle şüphe çekmeye meyilli olabilirsiniz.

Boğa

Balık burcunda yaşanacak Merkür retrosu, odağınızı yakın çevrenize çekecek. Vaktinizin büyük bir bölümünde beraber geçirdiğiniz insanları sorgulayacak ve hayatınıza zararı dokunan insanlardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. İş yerinde yaşanması muhtemel gerilimler ani kararlar almanıza sebep olabilir, arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz.

İkizler

Retronun etkisiyle daha sorgulayıcı olmaya yöneleceğiniz bu dönem, yeni hedeflerinizin değerlendirmesini geçmişte yaşadığınız deneyimlere dayanarak yapabilir ve ilk defa aceleci tavrınızdan uzak durmayı başarabilirsiniz. İletişim ve teknojideki bazı aksaklıklara karşı tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Eskiye kıyasla bu dönem daha kolay hayır diyebildiğinizi farkedeceksiniz.

Yengeç

Merkür retrosu sizi olduğunuzdan daha duygusal bir yapı içerisine sokabilir ve sevdiğiniz insanlarla zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun uğruna mesafeleri bile ortadan kaldırabilir, küçük kaçamaklar yaparak kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. İş yerinizde sorumluluklarınızın artması ve temponun yükselmesi bu kısa tatili destekler nitelikte olacaktır. Retro sonrası emeklerinizin karşılığını alsanız da, bu süreçte dikkati elden bırakmamakta fayda var.

Aslan

Merkür retrosuyla birlikte kimliklerinize adeta ayna tutuyorsunuz. Bu ayna tutma süreci size, tüm yaşananları gözden geçirme fırsatı veriyor. Eğer olduğunuz kişiden mutluysanız kendinizi ödüllendirmeniz gerekiyor. Ancak mutsuz olduğunuz yanlar varsa en başa dönüp sorunun nerede olduğunu bulmanız için mükemmel bir zaman. Eleştiriye açık olmasanız da bu süreçte tüm okları kendinize çevirecek ve hayallerle gerçekler arasında bir denge bulmak için çabalayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey eleştiriler karşısında sakin kalmak ve kendinize faydalı olacak kısımları benimsemek.

Başak

Sizin için bu dönem sosyal yaşam ve ilişkiler gündemde olacak. Merkür retrosu süresince sorunun sizde mi yoksa karşınızdaki insanlarda mı olduğunu sorgulayacaksınız. Diğer yandan hayatınızdaki ilişkilerin eksikliği de gündeminizi meşgul edebilir. Bu noktada insanları net bir şekilde görüp göremediğinize odaklanabileceksiniz. Ayrıca Merkür retrosu boyunca disiplinli ve çalışkan yanlarınızın sizi fazla yıprattığını fark edebilirsiniz. Kariyerlerinizde aradığınızı bulduğunuzu düşünseniz de bazı pürüzler çıkabilir ve işler tersine dönebilir.

Terazi

Merkür retrosu süresince kişisel bakım ve sağlığınıza odaklanmak isteyeceksiniz. Uzun zamandır kendinizi ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, bu durumu yakın çevrelerindeki insanlara da yansıtmalısınız. Diğer yandan uzun süredir haber beklediğiniz bazı konularda beklediğiniz dönüşleri alabilirsiniz.

Akrep

Uzun süredir kendinizi ihmal etseniz de bu gerilmeyle birlikte hayata döneceksiniz. Ailevi problemlerinize odaklanarak çözüm yolları arayacaksınız. Adaletsizliklere karşı duyarlı olma tutumunuz bu dönemde daha da şiddetlenebilir. Hayatınızda istediğiniz noktaya gelebilmeniz için hakkınızı savunmaya devam etmelisiniz.

Yay

Merkür retrosu döneminde adeta derin duygulara kapılıp gideceksiniz. Genellikle geçmişe kolaylıkla sünger çekebilen ve önünüze bakabilen siz, duygusal olarak yoğun bir döneme girip geçmişte yaşadığınız acı veren anıları hatırlayabilirsiniz. Bu nedenle geçmişteki acı veren döngülerine dönebilir, aynı şeyleri tekrar yaşayabilirsiniz. Diğer yandan ailenizle ilgili sorumluluklar ve baskılar çok daha ağır gelmeye başlayabilir. Bazı aile bireylerine sorumluluklarını hatırlatmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte kırıcı konuşmalar yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Oğlak

Genellikle kendinizi bir şeye adadığınızda mutlaka sonunu getiren sizler, Merkür retrosuyla birlikte biraz yavaşlamak ve gittiğiniz yolun doğru olup olmadığını sorgulamak isteyebilirsiniz. Bu dönemde bir adım geriye çekilip olan biteni uzaktan görmek size iyi gelecek. Özellikle hayatınızdaki önemli dönüm noktalarını ve kararları herkese duyurmadan önce bu düşünme süreci büyük önem taşıyacak. Ayrıca bu süreçte, herkesin mükemmel olmasını isteyen yanınızın her şeyi mahvetmesine izin vermemelisiniz.

Kova

Merkür retrosuyla birlikte kim olduğunuzu ve ne istediğinizi anlamaya çalışan siz, kendinize güvendiğiniz güçlü bir kimlik edindiğinizde hayatta sahip olduğunuz şeylere çok daha farklı bir gözle bakabileceksiniz. Bir süredir evle ilgili değişiklikler yapmak istiyorsanız Merkür retrosu döneminde gerçekleştirebilmeniz muhtemel görünüyor.

Balık

Merkür retrosu bilinçaltınızı ve en derin duygularınızı etkiliyor. Bu dönemde içinize dönüp meditasyon yapmak iyi gelebilir. Manevi yanlarınıza yoğunlaşmak kim olduğunuzu anlamanıza yardım edebilir. Diğer yandan bu süreçte çevrenizdeki insanları ani çıkışlarla kırabilirsiniz. Uzun süredir ilişkiniz varsa evlilik konusu gündeme gelebilir.

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ