Baklava hayali 10 besinle gerçekleşiyor

Sıkı karın kaslarına sahip olmak düzenli spor ve sağlıklı beslenmeyle hayal olmaktan çıkıyor, işte size tüketmeniz gereken besin önerileri...

Hayaller gerçek oluyor. Son yıllarda baklava dediğimiz karın kasları herkesin vücudunda görmek istediği bir görüntü fakat bunu başarmak sanıldığı kadar zor değil. Aslında o kaslar şu an vücudunuzda bulunuyor bile, sizin yapmanız gereken sadece düzenli ve sağlıklı beslenip yanına sporu da ekleyip kaslarınızı örten yağ tabakalarını yok etmek. Tüm bunları yaparken size yardımcı olabilecek besinleri listeledik.

İşte hayalinizi gerçekleştirecek 10 besin...

Elma: Besin lifi ve pektin içermesinden dolayı elma tokluk hissi verir. Ayrıca kandaki glikozu düzenlediği için enerji sağlar.

Lor peyniri: Biyolojik değeri en yüksek olan içerisinde protein grubundan serum proteinin bulunmasından dolayı, vücuda uzun süreli enerji sağlıyor.

Kuşkonmaz: Kan şekerini kontrol altında tutan ve iştahı kapatan kromdan bolca bulunur. Aynı zamanda, kalsiyum emilini ve metabolizmayı ateşleyen K ve C vitaminlerini de içeriyor.

Fasulye: Kalp ve damar tıkanıklığına karşı koruyucudur. Leptin hormonunun saşımını sağladığı için de tokluk hissi sağlar, kemik yapısın güçlendirir.

Greyfurt: İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde vücudun hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlıyor, metabolizmayı hızlandırıyor ve fiziksel etkilerin yanı sıra zihinsel yorgunluklara da iyi geliyor.

Zeytinyağı: Zeytinyağı, içerisinde bulunan doymuş yağ asitlerinin vücutta yağ depolanma ve yağ biriktirme kapasitesini önemli ölçüde azaltır.

Patates: İri bir patateste sadece 100 kalorilik enerji olduğundan büyükçe bir patatesi yediğinizde size doygunluk hissi veriyor. Cips tarzı ürünlerin kilo aldırmasının sebebi ise sadece kullanılan yağlar.

Tere: Bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur. Bunun dışında tere, yağ yakan hücrelerin sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sağlar. Kalorisi düşük, lif oranı yüksek ve kalsiyum bakımından hayli zengindir.

Badem: Yüksek besin lifi içermesi sayesinde tokluk hissini uzatıyor ayrıca haftada 2 kez badem yiyenlerin, yemeyenlere göre daha az kilo aldıkları ortaya çıkmıştır.

Kafein: Kafein iştahı kapatır ve metabolizmayı hızlandırır. Kas koordinasyonunu ve gücü artırır. Enerji sarfiyatını yükseltir ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur.

Baklava hayali 10 besinle gerçekleşiyor​ - FOTOHABER:

Yorumlar

..... 15-01-2016 14:29:47

Yok ya ne 10'u, Antep fıstığı ve tereyağıdır iyi baklavanın sırrı....

YORUM YAZ