Bakımlı gösteren tırnak trendleri!

Abone Ol 

Son zamanlarda kalıcı oje uygulaması ve protez tırnaklar oldukça revaçta. Bu tarz tırnaklara sahip kişileri gördüğümüzde ”vay be! ne kadar bakımlı” diye aklımızdan geçiriyor olabiliriz. Ancak durum hiç de gözüktüğü gibi değil! Gelin bu trendleri yakından inceleyelim..

Kalıcı oje uygulaması

Kalıcı ojeyi uygulamadan önce tırnaklarınıza manikür, pedikür işlemi yapılır. Ardından oje uygulandıktan sonra tırnaklarınız bir süre havasız kalacağı için tırnak yüzeyinizdeki yağlardan arındırmak için özel solüsyonla temizleme işlemi yapılır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kalıcı oje sürülür. En son aşama olarak ise sabitleyici sürülür ve işlem tamam! Artık kusursuz tırnaklarınız var. Gelelim işin arka planına..  Kalıcı oje uygulamasından sonra tırnaklarınız bir süre hava alamayacağı için kırılma ve çatlama olması çokça mümkün. Diğer yandan bu işlemin tırnağınıza herhangi bir güç katma ya da uzatma işlevi yoktur. Yani dışarıdan bakıldığında tırnaklarınız sağlıklı ve güzel gözükürken oje altında havasız kalan tabaka çatlak ve kuru olacaktır.

Kalıcı Oje Nedir?

Protez tırnaklar

Hangimiz daha uzun ve kırılmayan tırnaklara sahip olmak istemez ki? Protez tırnaklar size yapay da olsa uzun tırnak görüntüsü vadediyor. Gelelim uygulamaya.. Bu tırnaklara sahip olmak için öncelikle tırnaklarınıza özel jel ve solüsyon işlemi yapılıyor. Bu işlemler; protez tırnakların, kendi tırnaklarınıza daha kolay yapışmasını sağlıyor. Bir sonraki aşamada ise protez tırnak, tırnağınızın en uç kısmına yerleştiriliyor daha sonra ise törpüleme işlemiyle tırnağınıza şekil veriliyor. En azından tırnağınızın uç kısmına yerleştirildiği için dip kısımları hava alacağı için kalıcı ojeye kıyasla bu yöntem daha sağlıklı gözüküyor. Ancak hatırlatmakta fayda var; bu yöntemler, tırnaklarınıza yapay bir güzellik katsa da  kendi tırnaklarınıza bakım yapıp hava almasını önlememek daha sağlıklı olacaktır.

Protez tırnak kampanya | Adana Güzellik Salonu

Maltepe Protez Tırnak & Jel Tırnak Fiyatları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu