Bahane bizim işimiz

Kadınların çok büyük bir kısmının spor salonuna üye olup gitmediğini biliyor muydunuz?

Kadınların çok büyük bir kısmının spor salonuna üye olup gitmediğini biliyor muydunuz? Belki de siz de bunlardan birisiniz. Üstelik gitmemek için geçerli sebeplerin yanı sıra türlü türlü bahaneler ürettiğimizi gösteren çalışmalar bulunuyor. Bir şekilde kendimizi ikna ettiğimiz de ortada. Yaygın olarak kullanılan bahaneleri sizler için derledik. Tanıdık geliyor mu?

Haydi kadınlar spora!

Epilasyon yapmaktan sıkılıyorum – Bu bahane daha çok havuz için söylenmiş olsa gerek. Yoksa spor kıyafetlerinin bir çoğu, vücudun neredeyse tamamını örtüyor.

Kas yapmak istemiyorum – Bu bahanede hayli yaygın ve bir o kadar da komik.

Regl dönemindeyim – Araştırmalar, kadınların bu özel dönemlerinde egzersiz yapmanın sancıları azalttığını ortaya koydu. Dolayısıyla bu mazeret de yalan oldu.

Terlemek istemiyorum ve saçlarımı yıkamalıyım – Terlemeden spor amacına maalesef ulaşmıyor. O saçlar da her halükarda yıkanıyor sevgili bayan.

Spor kıyafetleri içinde kendimi fazla şişman hissediyorum - Çoğu kadının spor salonuna gitmemesinin en önemli nedeni de bu değil mi?

Çok beyazım, bronzlaştıktan sonra giderim – Ten rengiyle ilgili değil daha çok terlemeyle ilgili sanıyorduk.

Spor kıyafetlerim modaya uygun değil – Spor salonlarında kimsenin birbirine dikkatlice baktığını sanmıyoruz.

Ağırlıkları kaldırırken komik görünüyorum – Aynı düşünce diğerlerinde de olabilir, bu nedenle sadece kendinle ilgilen.

Terlemek cildime zarar veriyor – Tam aksine gözenekleri açar ve cildi temizler. Bu bahane de çürüdüğüne göre, tüm kadınlar spora!

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :