Kışın bağışıklık sistemini güçlü tutmanın yolları

Mevsim ve hava sıcaklığının değişmesi ile beslenme alışkanlıklarında uygulanacak farklılıklar sayesinde kış aylarında bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye ne dersiniz?

Kış aylarında çocuklarımızı yazın depolanan D vitamini koruyor

Kış aylarında çocukları artan hastalıklardan korumanın ve bağışıklıklarını güçlendirmenin en temel kuralı, gerekli olan D vitamini deposuna sahip olmalarıdır.

Düzensiz beslenme mikrobiyotanın dengesini bozuyor

Sindirim sistemi ve bağışıklığın güçlendirilmesi için önemli bir yere sahip prebiyotik ve probiyotikler, düzensiz beslenme ve strese yenik düşebilir.

Basit önlemlerle çocukları hastalıklardan korumanın yolları

Basit önlemlerle çocukları hastalıklardan korumanın yolları

Zorlu geçen pandemi salgınıyla birlikte yüz yüze eğitimin başlamasına bağı olarak gelişen hastalıklara karşı çocuklarınızı bu yöntemler sayesinde koruyabilirsiniz.

Çocukların kışın sık hastalanmasını önleyecek 10 altın öneri

Çocukların kışın sık hastalanmasını önleyecek 10 altın öneri

Kış aylarında ve okul döneminde çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirerek hastalıklardan uzak durmalarını sağlayacak ipuçlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Kışın kahvaltıyı atlamak kilo artışını tetikleyebilir

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Selin Nur Ünal, kışın artan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için her besin grubundan yeterli ve dengeli şekilde beslenmenin şart olduğunu belirtti.

Kışın bağışıklığı güçlendirmenin sırrı: Omega-3

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Arğun, kış aylarında bağışıklığı güçlendirmek için yapılması gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi.

Bağışıklığı güçlendirmek isterken kilo almayın

Beslenme ve Diyet Uzmanı Cemre Balkan, bağışıklık sistemini güçlendirmek adına tüketilen yiyeceklerin daha çok yemenize neden olarak kilo aldırabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Sağlıklı uyku Kovid-19 aşısı sonrası antikor oluşumunu doğrudan etkiliyor

Düzenli ve sağlıklı uykunun koronavirüs aşısı sonrasında antikor oluşumuna katkıda bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Karadağ, uykunun bağışıklık üzerindeki etkilerini anlattı.

Yüksek doz C vitamini kullanırken dikkat

Pandeminin etkisiyle bağışıklık sisteminin güçlü olmasının öneminin daha da anlaşıldığını ifade eden Doç. Dr. Erdal Dilekçi, glutatyon ve yüksek doz C vitamini takviyesi hakkında önemli bilgiler verdi.